Sony Xperia 5 IV już w przedsprzedaży!

Sony Xperia 5 IV to ciekawa nowość w ofercie koncernu z Japonii. Nabywcom zaoferuje charakterystyczną dla Sony, wysoką jakość wykonania oraz mocną specyfikację. A wszystko to zamknięte w kompaktowej obudowie. Urządzenie trafia właśnie do przedsprzedaży w Polsce!

Nowy smartfon Sony trafia do Polski!

Nowość od Sony została wyposażona w ekran o przekątnej 6,1″. Jest to matryca OLED o proporcjach 21:9, rozdzielczości Full HD+ oraz odświeżaniu 120 Hz. Nie mogło w jej przypadku zabraknąć wsparcia dla HDR. Sercem smartfona jest flagowy procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 wspierany przez 8 GB pamięci RAM oraz 128 GB przestrzeni na dane użytkownika. Czytnik linii papilarnych osadzono w przycisku blokowania.

Zaplecze fotograficzne jest topowe. Mamy tu obiektyw główny 12 Mpix, obiektyw ultraszeroki 12 Mpix oraz teleobiektyw 12 MP. Także 12-megapikselowa kamerka została umieszczona na froncie smartfona. Ponadto na liście wyposażenia znajdziemy głośniki stereo, wsparcie dla Dolby Atmos czy wejście 3,5 mm jack audio. Baterię charakteryzuje pojemność 5000 mAh i serwuje nam ona ładowanie 30 W. Ponadto urządzenie jest odporne na zachlapanie i zaprószenie zgodnie z normami IP65 oraz IP68.

Czytaj też: Nowe smartfony OPPO – czy podbiją rynek?

Polska cena Sony Xperia 5 IV została ustalona na 4899 złotych. Przedsprzedaż potrwa do 2 października 2022 roku. Prezentem do smartfona w trakcie przedsprzedaży w Polsce będą słuchawki Sony LinkBuds S o wartości 649 złotych. Sprzęt dostępny będzie nad Wisłą w kolorze czarnym i zielonym. Skupicie się na zakup tego kompaktowego flagowca?

Grafika tytułowa: Sony