To koniec kart graficznych EVGA!

EVGA był jednym z najbardziej cenionych producentów kart graficznych bazujących na rozwiązaniach od Nvidia. Użytkownicy cenili rozwiązania tego koncernu za ciekawe rozwiązania techniczne oraz wysoką, bezkompromisową wydajność. Był, ponieważ sieć obiega właśnie informacja wskazująca na to, że EVGA całkowicie wycofuje się z rynku kart graficznych.

W tle konflikt EVGA i Nvidia?

Rozmaite źródła wskazują na to, że powodem podjęcia przez zarząd EVGA tak drastycznej decyzji jest konflikt między koncernem a Nvidią. Jak się więc okazuje, EVGA nie tylko nie wyda na rynek RTX-ów z serii 4000, ale i wstrzyma produkcje kart obecnej generacji. Wyprzedawane będą wyłącznie zapasy magazynowe. „Na lodzie” nie zostaną jednak osoby, które wcześniej zakupiły produkty EVGA. Gwarancja na każdą kartę honorowana będzie do momentu upływu jej terminu. To bardzo ważny i potrzebny gest w kierunku fanów koncernu. Trudno jednak było spodziewać się innej decyzji – biorąc pod uwagę to, jaką renomą cieszyły się karty GeForce firmowane logo koncernu.

Czytaj też: Potężny wyciek z gry! Takie będzie GTA VI?

No cóż – rynek kart graficznych jest na tyle dynamiczny, że luka po EVGA z pewnością zostanie szybko wypełniona. Znany i ceniony przez graczy koncern ma natomiast skupić się teraz na innych branżach i zająć produkcją zasilaczy, płyt głównych, a także chłodzeń dla procesorów typu AiO.