Xiaomi 12 Ultra z… inną nazwą!

Nadchodzące miesiące to czas, w którym producenci smartfonów po raz kolejny zaproszą nas na konferencje, podczas których zaprezentują swoje nowości. Wśród prelegentów będzie Xiaomi, które przygotowuje nas na premierę nowego superflagowca, którego do tej pory określaliśmy mianem Xiaomi 12 Ultra. Jak się okazuje, sprzęt może zadebiutować pod zmienioną nazwą!

Źródło: OnLeaks/Zoutonus

Xiaomi unifikuje nazewnictwo modeli!

Podczas konferencji zaplanowanej na 5 lipca bieżącego roku koncern z Chin ma zaprezentować swoje nowe smartfony, opracowane we współpracy z Leica. Możemy się więc spodziewać, że będą one promowane jako urządzenia wybitnie fotograficzne. Będą to Xiaomi 12S, Xiaomi 12S Pro oraz Xiaomi 12S Ultra. Co już dziś wiemy o superflagowcu z Chin?

Xiaomi 12S Ultra zaoferuje nabywcom procesor Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 oraz 12 GB RAM i 512 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej. Obraz wyświetlany będzie na 6,7-calowym wyświetlaczu AMOLED o rozdzielczości WQHD+ z funkcją odświeżania obrazu z częstotliwością 120 Hz. Całość ma być zasilana baterią o pojemności 4800 mAh ze wsparciem dla ładowania przewodowego o mocy 67 W i indukcyjnego 50 W.

Za funkcje fotograficzne będzie odpowiadał następujący zestaw aparatów: główny 50 MP z OIS + ultraszerokokątny 48 MP + teleobiektyw 48 MP o budowie peryskopowej z 5x zoomem optycznym. Nie zabraknie laserowego autofokusa i czujnika ToF.

Czytaj też: Szybkie ładowanie – co warto o nim wiedzieć?

Nie mogę się doczekać premiery najnowszych smartfonów Xiaomi. Osobiście jestem ciekaw, czy współpraca z Leica faktycznie przełoży się na fantastyczną jakość zdjęć i materiałów wideo. Gdy tylko nowości od chińskiego giganta zadebiutują nad Wisłą – na pewno je dla Was sprawdzimy!

Źródło: OnLeaks/Zoutonus