LG dostarczy… stacje ładujące dla „elektryków”!

LG to jeden z najważniejszych koncernów na rynku elektroniki użytkowej. Gigant z Korei szuka dla siebie nowych pól do rozwoju i w najbliższym czasie uderzy w bardzo istotny w najbliższych latach segment. Jak się okazuje – będzie dostarczał stacje ładujące dla samochodów elektrycznych. To bardzo dochodowy interes biorąc pod uwagę postępującą elektryfikację motoryzacji.

Ważne przejęcie LG początkiem nowego?

LG zamierza rozwijać się w nowym kierunku dzięki przejęciu producenta stacji ładowania dla samochodów elektrycznych – AppleMango. Koncern z Korei chce zainwestować w projekt niemałe pieniądze i rozbudować ładowarki o własne rozwiązania – takie jak na przykład wodoodporne ekrany. Warto zaznaczyć, że nie są to pierwsze kroki LG w świecie elektromobilności. Gigant bowiem dostarcza już od dłuższego czasu rozwiązania będące elementami wyposażenia coraz popularniejszych „elektryków”.

Koncern z Korei zajmuje się obecnie produkcją takich komponentów, jak akumulatory, cyfrowe kokpity i elementy napędu. Dostarcza również rozwiązania w zakresie oprogramowania dla samochodów elektrycznych. Zarząd LG na pewno pokłada więc ogromne nadzieje w nowej inwestycji. Jeśli będzie ona odpowiedzialnie i w odpowiedni sposób prowadzona, to koncern może zarobić na ładowarkach niemałe pieniądze.

Czytaj też: Samochody autonomiczne – kiedy i dokąd nas dowiozą?

Czy ekspansja na nowym polu okaże się dla LG sukcesem? Przekonamy się z pewnością za kilkanaście bądź kilkadziesiąt miesięcy. Koncern może upatrywać swoich szans chociażby na rynku europejskim. W końcu do 2035 roku mają być u nas sprzedawane nowe samochody z wyłącznie elektrycznym napędem – konieczne będzie przygotowanie dla nich odpowiedniej infrastruktury.