Xiaomi 12 Pro fotograficznie zawodzi! A miało być tak pięknie!

Xiaomi 12 i Xiaomi 12 Pro miały być nowym rozdaniem koncernu, jeśli chodzi o możliwości fotograficzne. Sprzęt reklamowany jest jako doskonałe rozwiązanie dla osób, które w mniej lub bardziej profesjonalnym ujęciu zajmują się uwiecznianiem chwili. Jak się jednak okazuje, wspomniane nowości od Xiaomi notują nadzwyczaj słabe wyniki w DxOMark!

Xiaomi 12 Pro ze słabym wynikiem w DxOMark!

W najnowszym rankingu DxOMark najmocniejsze z tegorocznych (wydanych do tej pory) urządzeń Xiaomi – model 12 Pro wylądował dopiero na 14 pozycji. Słabo jak na smartfona, który miał być game-changerem jeśli chodzi o segment sprzętu o zacięciu fotograficznym. O wiele lepiej wypadają chociażby super-flagowce koncernu z ubiegłych lat, czyli modele Mi 11 Ultra (3. miejsce w rankingu) oraz nawet Mi 10 Ultra (10. miejsce w rankingu).

Specjaliści z DxOMark skrytykowali następujące aspekty funkcjonowania aparatu w Xiaomi 12 Pro:

  • niedoświetlone obiekty w filmach kręconych przy słabym oświetleniu,
  • artefakty w zdjęciach z HDR spowodowane intensywnym przetwarzaniem obrazu,
  • mierna jakość dźwięku nagrywanego na salach koncertowych,
  • niska wartość optycznego zoomu.

Czytaj też: Korzystasz ze smartfona LG? Będą aktualizacje!

Być może nawiązanie współpracy na linii Xiaomi – Leica zaowocuje lepszymi wynikami, jeśli chodzi o DxOMark. Spodziewam się, że współpraca tych dwóch podmiotów przyniesie taką jakość, jak w przypadku Huawei i zaowocuje fantastyczną jakością wykonywanych zdjęć i materiałów wideo. Liczę, że pierwsze efekty zobaczymy już przy okazji debiutu Xiaomi 12 Ultra. Modele Xiaomi 12 i 12 Pro natomiast zamierzamy dla Was przetestować w najbliższym czasie i wtedy ocenimy czy faktycznie można robić nimi naprawdę niezłe zdjęcia.