Korzystasz ze smartfona LG? Będą aktualizacje!

LG na dobre zniknął nam już z rynku smartfonów. Koncern z Korei nie poradził sobie w starciu z konkurencją, nie umiał nakłonić nas do zakupu swoich urządzeń mobilnych i wskutek tego jego zarząd podjął decyzję o zaprzestaniu dalszej ich produkcji. Pomimo wycofania się z segmentu smartfonów producent nie zapomina o udostępnianiu regularnych aktualizacji dla swoich wspieranych jeszcze urządzeń!

fot. LG

LG szykuje Androida 12 dla swoich smartfonów!

LG zamierza zapewnić aktualizację do Androida 12 dla swoich wspieranych smartfonów. Ta trafiła już na pokład modeli LG Wing oraz LG Velvet w wersjach 4G i 5G. Teraz planowane jest udostępnienie oprogramowania także dla następujących modeli: LG Q92 5G, LG V50 ThinQ i LG V50S ThinQ. Będzie to jednak w ich przypadku ostatnia duża aktualizacja oprogramowania. Android 13 trafi już na pokład wyłącznie LG Wing i LG Velvet.

Warto jednak mieć świadomość tego, że wiele modeli znanego producenta powoli trafia już powoli na śmietnik historii. Za rok, gdy dystrybuowany będzie kolejna wersja Androida, ciężko będzie już spotkać kogoś korzystającego z urządzeń mobilnych tego typu od koreańskiego giganta. Większość z nas zdąży już wymienić taki sprzęt na nowszy model, ze względu na to, że zwyczajnie się on zestarzeje.

Czytaj też: Będzie składany iPhone… ale jeszcze nie teraz!

Fakt, iż LG skrupulatnie dba o wsparcie dla swoich smartfonów to ogromny ukłon w stronę klientów. Niejeden producent zwijając żagle z rynku smartfonów olałby całkowicie konieczność wdrażania aktualizacji dla swoich produktów. LG natomiast chce najwyraźniej w ten sposób podziękować wiernym klientom za pozostanie przy modelach koncernu z Korei. I to się chwali!

Grafika tytułowa: LG