Wzornictwo smartfona Google Pixel 6a na przecieku w sieci! Potwierdzają się wcześniejsze informacje?

Google od kilku lat oferuje fanom serii smartfonów Pixel tańsze wersje swoich flagowców, które są świetnie zoptymalizowane pod kątem pracy z systemem Android oraz wykazują ponadprzeciętne możliwości fotograficzne. Tradycyjnie, mając za sobą premierę Pixela 6 oraz Pixela 6 Pro wyczekujemy z niecierpliwością wszelkich wieści związanych z nieco tańszym od nich wariantem urządzenia – Google Pixel 6a. Do sieci trafił właśnie przeciek potwierdzający nam wzornictwo tego smartfonu.

Wyciek potwierdza wzornictwo smartfonu Google Pixel 6a!

W sieci pojawiły się zdjęcia aluminiowej atrapy smartfonu Google Pixel 6a, które potwierdzają wcześniejsze doniesienia związane z wzornictwem tego urządzenia. Jak na pewno zauważyliście, design nowości nie będzie w znaczący sposób odbiegał od wyglądu, do którego przyzwyczaiły nas droższe modele Pixel 6 i Pixel 6 Pro. I dobrze! Wspomniane smartfony bowiem prezentują się naprawdę nieźle i zdecydowanie wyróżniają się z tłumu.

Sprawdź też: Google Pixel Watch wygląda obłędnie! Kolejne wizualizacje zegarka w sieci!

W sieci pojawia się też coraz więcej informacji związanych z domniemaną specyfikacją nadchodzącej nowości. Ekran ma charakteryzować przekątna 6,2″ i – najpewniej – rozdzielczość Full HD+. Z ekranem zostanie zintegrowany czytnik linii papilarnych. Jeśli chodzi o procesor, który Google zastosuje na pokładzie „taniego” Pixela, to z pewnością każdy z nas chętnie widziałby w tej roli układ Tensor. Może się jednak okazać, że koncern z Mountain View postawi na jakiegoś Snapdragona. Amerykanie raczej nie zaskoczą nas brakiem modemu 5G w przypadku omawianego urządzenia. Negatywnym zaskoczeniem może być natomiast informacja o wykorzystaniu w przypadku Pixela 6a modułu aparatu o rozdzielczości 12,2 MP. Pamięta on czasy Pixela 3 i w 2022 roku będzie już mocno przestarzały (choć fotograficznie i tak daje radę do dziś!).

Pixel 6a z pewnością będzie dostępny w sprzedaży w Polsce. Co prawda nie będzie to oficjalna dystrybucja, lecz oferty pośredników. Nad zakupem tego smartfonu zdecydowanie będzie warto się pochylić. Na razie jednak musimy uzbroić się w cierpliwość i poczekać na oficjalną premierę.

Źródło: xleaks7/fathombracelets

Grafika tytułowa: OnLeaks/91Mobiles