Flowspace Pod: tak Microsoft wyobraża sobie pracę przyszłości

Minimalistyczna kapsuła z biurkiem została doceniona przez kapitułę prestiżowej designerskiej nagrody Red Dot. 

Microsoft zaprezentował niedawno projekt koncepcyjnej kapsuły Flowspace Pod, przestawnego i otwartego miejsca pracy, które zostało zaprojektowane z myślą o rzeczywistości, w której coraz większe znaczenie odgrywa praca hybrydowa. Minialistyczny design półotwartej przestrzeni, pozwalającej zarazem na skupienie, jak i na kontakt ze światem zewnętrznym (niczym słuchawki z kontrolą dźwięków otoczenia), został własnie uhonorwany prestiżową nagrodą Red Dot wśród “najlepszych z najlepszych 2021”. 

Zajrzyj też do naszego poradnika: Jak skutecznie przygotować się do pracy hybrydowej?

Kabina pozbawiona jest bocznych paneli, które zastąpiły niewielkie panele z wbudowanymi głośnikami, choć koncept pozwala też na opcjonalne dodanie dodatkowej ścianki dla większej prywatności. Ma też własne oświetlenie, które dopasuje się do naszych potrzeb oraz warunków zewnętrznych, proste biurko oraz duży, ergonomiczny ekran, przypominający monitory Surface Studio. 

Na razie nie wiadomo, czy Microsoft zamierza skomercjalizować doceniony przez kapitułę Red Dot pomysł. Nad podobnymi rozwiązaniami pracuje też ZenSpace, który udostępnia w hotelach i w centrach handlowych z możliwością rezerwacji i pracy między zakupami. Flowspace Pod ma być rozwiązaniem bardziej dopasowanym do wykorzystania w biurach, umożliwiając networking, a także mogąc służyć za minimalistyczną salę konferencyjną. 

Źródło: Digital Trends, Zdjęcie: Red Dot Awards