Wydrukuj sobie molekularnie coś do picia

Amerykańska firma technologiczna Cana z Redwood City w Kalifornii twierdzi, że opracowała maszynę, która potrafi wytwarzać tysiące różnych napojów za pomocą „pierwszej na świecie molekularnej drukarki napojów”.

Cana ogłosiła oficjalną przedsprzedaż swojej nadchodzącej Cana One – maszyny, która może stworzyć różne napoje, pobierając przepisy z „uniwersalnego zestawu składników”.

„Zespół Cany spędził trzy lata na badaniu tego, co pijemy na poziomie molekularnym. Komercjalizując przełomowe badania w dziedzinie aromatów i chemii analitycznej” – pisze firma w komunikaccie prasowym. „Naukowcy Cana zidentyfikowali i wyizolowali specyficzne związki śladowe, które nadają smak i zapach tysiącom unikalnych, dostępnych na rynku napojów. Stworzyli pierwszy na świecie uniwersalny zestaw składników do napojów, który odtwarza tysiące różnych napojów przy użyciu uproszczonego zestawu składników”.

Na stronie internetowej firmy można znaleźć informacje na temat możliwości „wydrukowania” napojów. M. in.: mrożoną kawę, mrożoną herbatę, herbatę gazowaną, wodę energetyzującą, wodę smakową, napoje dla sportowców, napoje bezalkoholowe, koktajle, a nawet … wino.

Firma zachwala użycie „wysokiej jakości składników”, dodając, że ich maszyna „odtwarza twoje ulubione napoje przy użyciu całkowicie naturalnych składników”.

Cana One stosuje unikalny model cenowy. W tej chwili klienci mogą zarezerwować jedną z maszyn, płacąc z góry 99 USD. Ta kwota zostanie następnie doliczona do ceny końcowej, która wynosi 499 USD. Przy zrealizowaniu pierwszych 10 000 zamówień cena wzrośnie do 799 USD.

Czytaj także: Moda z drukarki 3D