NFT w telewizorach LG

Firma LG zaledwie kilka miesięcy po tym, jak Samsung wprowadził do swoich telewizorów niewymienne tokeny NFT, także wprowadziła swoja platformę o nazwie LG Art Lab.

Usługa dostępna jest na razie tylko w Stanach Zjednoczonych. Na telewizorach LG z systemem webOS 5.0 lub nowszym bezpośrednio z ekranu głównego. Umożliwia kupowanie, sprzedawanie i podziwianie dzieł sztuki cyfrowej wysokiej jakości.

Funkcja LG Art Lab Drops tworzy profile artystów. Widoczne są w niej także zapowiedzi nowych prac, które pojawią się na platformie. Z kolei Live Drops, czyli odliczanie w czasie rzeczywistym gwarantuje, że użytkownicy nie stracą okazji do nabycia NFT dostępnych do zakupu.

Nowa platforma oparta jest na sieci Hedera – najczęściej używanym, zrównoważonym, publicznym rejestrze klasy korporacyjnej dla zdecentralizowanej gospodarki. Maksymalnie upraszcza kupowanie i sprzedawanie dzięki kodom QR. Pozwalają one użytkownikom szybko realizować transakcje za pośrednictwem Wallypto – portfela kryptowalutowego LG na smartfony.

Raz zakupionymi NFT można obracać na LG Art Lab Marketplace, gdzie widoczna jest historia wszystkich transakcji. Z kolei w zakładce My Collection (Moja Kolekcja) użytkownicy mają możliwość podziwiania wszystkich posiadanych dzieł sztuki.

Na platformie znajdują się opisy dzieł sztuki i krótkie filmy, które ukazują proces ich powstawania. Za pomocą funkcji profilu w aplikacji, pasjonaci sztuki cyfrowej mogą obserwować artystów i zapoznać się z informacjami na ich temat. Będą mieli także okazję spotkać niektórych z nich podczas nadchodzących wydarzeń artystycznych sponsorowanych przez LG.

Czytaj także: LG Pose – kwintesencja telewizora przyszłości?