Ważne zmiany w procesie instalacji Windows 11 Pro!

Windows 11 dostępny jest na rynku od kilku miesięcy. Mimo to wielu użytkowników pecetów, tabletów i laptopów nadal nie zdecydowało się na aktualizację. Jeśli obecnie korzystacie z Windowsa 10 Pro, to mamy dla Was najświeższe informacje związane z aktualizacją do nowszej wersji oprogramowania. Microsoft bowiem właśnie zmienia politykę w tej kwestii!

fot. Microsoft

Konto Microsoft i Internet obowiązkowe do instalacji Windows 11 Pro

Najnowsze doniesienia wskazują na to, że podczas przechodzenia przez proces instalacji Windowsa 11 Pro konieczne będzie połączenie z Internetem oraz podpięcie do systemu naszego konta Microsoft. Mogliśmy się jednak tego spodziewać – podobną zasadę koncern z Redmond zastosował w przypadku Windows 11 Home już jakiś czas temu.

Korzystanie z konta Microsoft ma swoje zalety. Przekłada się na lepsze i sprawniejsze działanie systemu. Możemy także dzięki niemu automatycznie synchronizować ustawienia i pliki między naszymi urządzeniami. Konieczność połączenia z Internetem wynika zapewne z konieczności sprawdzenia poprawności licencji na Windows przypisanego do naszego konta.

Czytaj też: Windows 11 z ważną aktualizacją już wkrótce?

Korzystam na co dzień zarówno z Windowsa 10, jak i z Windowsa 11 i muszę przyznać, że nowa wersja oprogramowania jest potężnym skokiem jakościowym względem poprzednika. Nie żałuję przesiadki w przypadku peceta i muszę przyznać, że przesiadając się na laptopa (który niestety nie spełnia wymagań Windowsa 11) czuję się, jakbym cofał się o jakieś 10 lat. A czy Wy zdecydowaliście się na aktualizację?

Grafika tytułowa: Microsoft