Windows 11 z ciekawą funkcją… rodem z macOS?

Microsoft cały czas intensywnie rozwija system Windows 11. Ze względu na to, że oprogramowanie nie zostało przyjęte tak ciepło, jak oczekiwałby tego koncern z Redmond, konieczne są dalsze prace nad nim i ulepszanie go w taki sposób, by było o wiele lepszym wyborem od poprzednika. Twórcy często podpatrują konkurencję i decydują się na takie rozwiązania, które wcześniej zarezerwowane były dla innych systemów!

fot. Windows / Unsplash

Funkcja „Podgląd” wkrótce w Windows 11?

PowerToys to narzędzie open source od koncernu z Redmond, w którym zaszyto naprawdę ciekawe funkcje (które w przyszłości mają spore szanse na to, by stać się częścią samego oprogramowania). Można wręcz zaryzykować stwierdzenie, że to swoisty poligon doświadczalny dla Microsoftu, z którego gigant czerpie inspiracje do dalszego rozwoju Windowsa. W PowerToys pojawi się wkrótce bardzo ciekawe rozwiązanie!

Fani macOS uwielbiają funkcję Podgląd. Pozwala ona na podejrzenie zawartości zdjęcia bez konieczności otwierania go w dedykowanym programie. To wygodne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Analogiczne rozwiązanie ma pojawić się w przypadku narzędzia PowerToys pod nazwą Peek. Funkcja umożliwi podglądanie zdjęć za pośrednictwem – oczywiście – aplikacji Zdjęcia.

Wystarczy zaznaczyć dane zdjęcie, wcisnąć kombinację klawiszy Shift+Spacja by obejrzeć zdjęcie w małym okienku. Podobno z poziomu funkcji Peek możliwe będzie także przybliżanie podglądu zdjęcia (by przyjrzeć się detalom fotografii), bądź przeprowadzanie na nim prostych czynności związanych z edycją. Brzmi to naprawdę ciekawie. Liczę na to, że Microsoft zdecyduje się na wprowadzenie takiej funkcji do samego systemu.

Czytaj też: Apple szykuje taką nowość, którą… znamy od lat!

Windows 11 w tym roku zrobi ogromny krok naprzód, jeśli chodzi o funkcjonalność. Koncern z Redmond czeka jeszcze mnóstwo pracy, by nowa wersja oprogramowania została tak ciepło przyjęta przez użytkowników komputerów, jak poprzednik. Trzymam kciuki, bo „jedenastka” to kawał dobrego systemu!

Grafika tytułowa: Windows / Unsplash