USA: Escape FOR reality

55% Amerykanów biorących udział w badaniu przeprowadzonym przez dostawcę usług VPN firmę NordVPN deklaruje, że chciałoby usunięcia z Internetu wszelkich śladów po sobie.

Ośrodek badawczy Propeller Insights przeprowadził ankietę wśród 1002 amerykańskich konsumentów w wieku powyżej 18 lat. 

Powody usunięcia z sieci są następujące (można było wybrać kilka odpowiedzi): 47% nie ufa internetowi, 46% stwierdziło, że nie ma powodu, aby umieścić tam swoje dane, a 42% stwierdziło, że boi się, że jeśli to zrobi. zostanie zhakowane.

Zaskakujące są kolejne wyznania Amerykanów: 18% ankietowanych stwierdziło, że chciałoby, aby w ogóle nie było Internetu. Podczas gdy 8% stwierdziło, że z niego nie korzysta.

Jeśli chodzi o rodzaj informacji o sobie, które respondenci chcieliby trwale usunąć, to 6 na 10 stwierdziło, że chce, aby ich osobiste informacje finansowe zostały usunięte przede wszystkim. Inne informacje, obejmowały wstydliwe momenty (26%), stare randki lub profile w mediach społecznościowych (26%), niepochlebne zdjęcia i filmy (24%) oraz ich poprzednią historię zatrudnienia (23%).

W komunikacie prasowym ekspert ds. prywatności cyfrowej w NordVPN Daniel Markuson przedstawił przydatne informacje na temat kroków, które należy podjąć, aby poczuć się bezpieczniej w Internecie, mówiąc:

„Chociaż możemy mieć nadzieję, że usuniemy niektóre rzeczy o nas z sieci, tylko lepsze nawyki online mogą pomóc ludziom czuć się bezpieczniej w Internecie. Korzystanie z bardziej wyrafinowanych haseł, zaufanych narzędzi cyberbezpieczeństwa (takich jak program antywirusowy i menedżer haseł) oraz ćwiczenie ogólnej świadomości zagrożeń pomoże ludziom chronić najcenniejsze informacje online przez wiele lat”.

Czytaj także: Światowy spadek sprzedaży komputerów