W gry z Androida wkrótce zagrasz na Windowsie!

Gry mobilne coraz bardziej zyskują na popularności. Dziś produkcje, które uruchamiamy na pokładzie naszych smartfonów, bądź tabletów, potrafią być równie rozbudowane, jak tytuły wydawane dla Windowsa. Już jakiś czas temu Google zapowiedziało, że gry mobilne uruchomimy na pokładzie komputerów pracujących pod kontrolą „okienek”. Lada moment te deklaracje koncernu z Mountain View zostaną spełnione.

Google Play Games wkrótce w systemie Windows!

Google przedstawiło wymagania jakie musi spełnić nasz komputer, byśmy mogli bez niepotrzebnych przycinek raczyć się grami napisanymi z myślą o Androidzie. Aby uruchomić Gry Google Play producent zaleca korzystanie z systemu – przynajmniej – Windows 10 w wersji v2004. Ponadto nasz komputer powinien zostać wyposażony w dysk SSD z 20 GB wolnego miejsca, 8 GB pamięci RAM, konto administratora Windows oraz włączoną wirtualizację sprzętową.

Google Play Games ma już trafiać na pierwsze rynki – użytkownicy z Korei Południowej, Hongkongu i Tajwanu mogą już testować wersję beta tego rozwiązania. Jeśli wspomniane testy będą przebiegały pomyślnie i nie zostaną wykryte żadne znaczące problemy z usługą, to bez wątpienia testy zostaną rozszerzone na inne kraje – w tym być może na Polskę. Niemniej jednak jesteśmy już coraz bliżej globalnego wdrożenia omawianego rozwiązania.

Czytaj też: Sygnał o nadjeżdżającej karetce z Twojego radia! Ustawa już gotowa!

Nie mogę się doczekać, żeby sprawdzić Google Play Games na moim komputerze. Mam kilka ulubionych gier, które uruchamiam od czasu do czasu na smartfonie i jestem ciekaw jak sprawowałyby się po uruchomieniu na dużym ekranie. Dajcie koniecznie znać w komentarzach, czy i Wy będziecie korzystać z nowej usługi Google przygotowanej z myślą o użytkownikach Windowsa!