Copilot trafi do Windowsa 10!

Windows 10 to oprogramowanie, które w najbliższych miesiącach będzie wygaszane. Koncern z Redmond chce nas bowiem skłonić do przesiadki na Windowsa 11, a w przyszłości – na Windowsa 12. Zanim jednak w przypadku „dziesiątki” zgaszona zostanie ostatnia żarówka, Amerykanie zaserwują jego użytkownikom jeszcze jedną dość poważną aktualizację. Mowa o słynnym Copilocie!

Microsoft pamięta o starszym systemie

Przedstawiciele Microsoftu doskonale zdają sobie sprawę z tego, że wiele osób nadal korzysta z komputerów i tabletów niespełniających wymagań Windowsa 11. Dlatego też chce zaoferować dostęp do AI także im – by codzienne korzystanie z Windowsa było jeszcze lepszym doświadczeniem. Nie oszukujmy się bowiem – nie każdego stać na wymianę sprzętu nawet wtedy, gdy oprogramowanie przestanie być wspierane. Szczególnie na obszarach gorzej rozwiniętych.

Copilot dla Windowsa 10 ma działać identycznie, jak w przypadku nowszego oprogramowania. Będzie więc pomagał nam w wyszukiwaniu interesujących nas informacji, czy w codziennej pracy. Musimy wierzyć zapewnieniom amerykańskiego giganta i liczyć na to, że funkcjonalność Copilota nie zostanie tu ograniczona możliwościami samego oprogramowania – które dziś jest już nieco przestarzałe.

Dajcie koniecznie znać, czy korzystacie nadal z Windowsa 10 i czy Copilot będzie dla Was przydatny.

Czytaj też: Windows aplikacją dla urządzeń Apple?

Grafika tytułowa: Clint Patterson / Unsplash