Skandal na Worldsach 2021

O esportowych aspektach największej imprezy gamingowej ostatniego czasu czyli mistrzostw świata w Leage of Legends Worlds 2021 napiszemy niebawem. Dzisiaj informacja esportowo – pudelkowa, ale takie też składają się na pełen obraz wielkiego show islandzkiego eventu.

Tajwański zespół Beyond Gaming pożegnał się z rozgrywkami przegrywając ostatnie spotkanie, rozegrane bez Chiena „Maoana” Mao-Ana, który kilka godzin przed spotkaniem został zawieszony przez Riot Games w związku z ustawieniem meczów.

Nieuczciwy gracz pomagał swojej znajomej obstawiać zakłady bukmacherskie na mecze ze swoim udziałem, co skrzętnie wytropił organizator rozgrywek Tajwańczyk, przez telefon miał podpowiadać dziewczynie, jakich bohaterów wybierze i w której grze.

Wygląda niewinnie, ale nie dajcie się zwieść

Po wybuchu afery organizator natychmiast zabrał telefony wszystkim pozostały zawodnikom z drużyny. Chciał sprawdzić, czy któryś z nich nie był jeszcze zamieszany w ustawianie meczów. Wygląda na to, że w proceder ten uwikłany był tylko Maoana. O karze zdecyduje już Riot Games po dokładniejszym zbadaniu sprawy.

Jakakolwiek będzie kara ciężko sobie wyobrazić, aby po takim skandalu na Worlds 2021 Tajwańczyk kiedykolwiek mógł jeszcze wrócić do gry na profesjonalnym szczeblu.

Opisane zdarzenie potwierdza opinię, że sport elektroniczny przejmuje od sportu tradycyjnego nie tylko dobre wzorce ale również naganne, patologiczne zachowania. Po prostu ludzka natura jest jedna a konfrontacja rywalizacji z pieniędzmi może sprowadzić na manowce nieuczciwych graczy.

O Worlds 2021 czytaj także: https://conowego.pl/aktualnosci/worlds-2021-chinska-branza-esportowa-lize-rany-105306