Wielki finał Predator Games 2023 w ten weekend!

Pierwszy sezon międzyszkolnych rozgrywek esportowych Predator Games 2023 zbliża się do najważniejszego momentu, w którym wyłonione zostaną najlepsze drużyny reprezentujące placówki szkolne w całej Polsce. Dzieci i młodzież powalczą o nagrody warte ponad 3,2 miliony złotych! Finałowe mecze zaplanowane są na dzień 27 maja, a ich transmisję będzie można zobaczyć on-line.

fot. Acer

Esportowe zmagania uczniów!

W pierwszym, tegorocznym sezonie Predator Games 2023 udział wzięło 16 384 uczniów z 1024 szkół na terenie całej Polski. Turniej jest świetną okazją przestrzeń do rozwoju i profesjonalizacji najmłodszych zawodników. W etapie kwalifikacji uczniowie rywalizowali ze sobą w czterech grach – Rocket League, Fortnite, League of Legends i Szachy.

Finałowe rozgrywki pierwszego sezonu Predator Games zaplanowane są na 27 maja. W tym dniu po dwie drużyny z każdej gry przystaną do rywalizacji o miano najlepszej. Wydarzenie to będzie miało esportową oprawę i odbędzie się na LANie.

Rozgrywki będzie można także śledzić on-line na platformach Twitch, YouTube oraz na stronie www.predatorgames.pl. Opatrzone będą profesjonalnym komentarzem znanych i cenionych w środowisku gamingowym casterów i streamerów. Za mikrofonem zasiądą i skomentują:

  • rozgrywki League of Legends – Damian ‘Nervarien’ Ziaja oraz Fryderyk ‘Veggie’ Kozioł
  • rozgrywki Rocket League – Kamil ‘Edek’ Droździk oraz Patryk ‘bruz’ Bruzda
  • rozgrywki szachowe – Aleksandra ‘Olaczka’ Tarnowska oraz Bartosz ‘Xntentacion’ Rudecki
  • rozgrywki Fortnite – Jakub ‘Jacob’ Wrotniak oraz Adrian ‘Manoyek’ Molenda

„Jesteśmy dumni z pierwszego sezonu Predator Games 2023 – zainteresowanie nim ze strony uczniów oraz nauczycieli przerosło nasze oczekiwania. Wiedzieliśmy, że liczba chętnych przewyższy liczbę slotów, ale nie sądziliśmy, że ponad dwukrotnie. To dobry benchmark na kolejne edycje. Teraz skupiamy się, że evencie finałowym, by z przytupem zakończyć te rozgrywki i oddać w ręce najlepszych uczniów nagrody warte ponad 3,2 mln złotych. Jesteśmy przekonani, że dla większości z ponad 16 tysięcy uczniów grających w pierwszym sezonie oraz ich nauczycieli Predator Games stworzył pomost komunikacyjny i platformę porozumienia wypełniając swoją misję edukacyjną, która była naszym nadrzędnym celem.” – komentuje Łukasz Łopuszyński, Country Manager w Acer Poland

Finałowe rozgrywki Predator Games obejrzeć będzie można na różnych platformach i kanałach.

Transmisja całodzienna będzie dostępna na oficjalnych kanałach Acer Polska oraz Predator:

Ponadto równolegle transmisje poszczególnych gier będą widoczne na kanałach twórców:

Dodatkowo, finały Predator Games będzie można zobaczyć na antenie TVP Sport oraz Polsat Games.

Wartość puli nagród w rozgrywkach to 3 200 000 PLN, i są to zarówno nagrody rzeczowe jak i pieniężne.

Zawodnicy trzech najlepszych drużyn z każdego tytułu gier otrzymają odpowiednio:

  • 1 miejsce laptop Predator Helios 300,
  • 2 miejsce komputer stacjonarny Predator Orion 3000,
  • 3 miejsce monitor Predator XB3.

Czytaj też: Max pozytywnie zaskakuje! Te filmy obejrzysz w 4K!

Będziemy obecni na finale Predator Games 2023. Możecie więc spodziewać się relacji z wydarzenia na conowego.pl! Dajcie koniecznie znać, czy zamierzacie śledzić esportowe zmagania uczniów w sieci!

Grafika tytułowa: Acer