Wielka zmiana u Samsunga? Chodzi o procesory!

Samsung znany jest ze swoich flagowych smartfonów, które są praktycznie najlepszymi urządzeniami na świecie pracującymi pod kontrolą Androida. Koreański koncern do tej pory w ich przypadku konsekwentnie stawiał na procesory Snapdragon lub Exynos. Jak się jednak okazuje, na początku przyszłego roku może nastąpić zwrot o 360 stopni w kierunku niedocenianego zbytnio przez Samsunga… MediaTeka!

Flagowce Samsunga z MediaTekiem?

Wydaje się być to wiadomością z kosmosu prawda? Flagowy Samsung z MediaTekiem? Piekło musiałoby zamarznąć! Niewątpliwie jednak taka decyzja koreańskiego koncernu byłaby fantastyczną promocją dla tego producenta procesorów. W końcu to o nim na co dzień mówi się najmniej z całej Wielkiej Trójki. Jak się jednak okazuje, Samsung najpewniej wypuści kilka wariantów swoich topowych smartfonów.

Serwis Business Korea wskazuje, że procesor od MediaTeka będzie serwowany wyłącznie azjatyckim fanom topowych smartfonów Galaxy. Europa i Stany Zjednoczone nadal mogą się spodziewać dostaw serii Galaxy S wyposażonej zarówno w procesory Exynos, jak i Snapdragon. Możliwe, że rynek azjatycki będzie dla Samsunga swoistym poligonem doświadczalnym. Jeśli w przyszłym roku flagowce z MediaTekiem się tam sprawdzą, to możliwe, że współpraca zostanie nawiązana na szerszą skalę.

Czytaj też: Windows 11 z ważnymi zmianami! Przyciągną użytkowników?

No cóż – współpraca Samsunga z MediaTekiem przy produkcji flagowych smartfonów to naprawdę bardzo ciekawe wieści. Być może to początek owocnej, długofalowej strategii. Na pewno nie dowiemy się tego teraz, lecz najwcześniej za kilkadziesiąt miesięcy. Mam nadzieję, że skorzystamy na tej kooperacji także my – użytkownicy.