Windows 11 z ważnymi zmianami! Przyciągną użytkowników?

Microsoft zaczął serwować system Windows 11 naszym komputerom już ponad pół roku temu. Jak się jednak okazuje, oprogramowanie nie cieszy się taką popularnością, jak zakładał koncern z Redmond. Częściowo można za to winić ograniczone możliwości aktualizacji dla starszych komputerów, częściowo to, że sam system nie jest jeszcze ostatecznie dopracowany. Dlatego też programiści dwoją się i troją, żeby wprowadzić do „jedenastki” nowe, praktyczne funkcje.

fot. Microsoft

Windows 11 będzie jeszcze lepszy!

Microsoft postawi na liczne zmiany i nowości w przypadku swojego systemu. Użytkownikom z pewnością przypadnie do gustu nowy system kart w menedżerze plików. Dzięki nim zarządzanie danymi przechowywanymi na pokładzie naszego komputera będzie jeszcze wygodniejsze. Na zmianach zyska także nowe Menu Start, w który możliwe będzie skuteczniejsze porządkowanie skrótów do aplikacji dzięki funkcji tworzenia folderów.

Po zmianach możliwe będzie także przeciąganie elementów na pasek zadań, które to świetnie funkcjonowało w przypadku poprzednich odsłon Windowsa, a niestety najnowsza odsłona systemu została wykastrowana z tej funkcji. Ponadto do Windowsa 11 zostanie wprowadzona opcjonalna automatyczna transkrypcja. Nowości doczeka się także wbudowany w system komunikator Teams. Zyska on takie funkcje, jak naturalne rozmycie tła, zaawansowany algorytm odszumiania oraz system, który sprawi, że zawsze będziemy (pozornie) utrzymywać kontakt wzrokowy z rozmówcą.

Czytaj też: Intel dołącza do bojkotu Rosji

Sam korzystam zarówno z Windowsa 11 (na pececie), jak i z Windowsa 10 (na nieco leciwym już laptopie) i szczerze mówiąc o wiele bardziej przekonuje mnie do siebie „jedenastka”. Oferuje ona o wiele więcej funkcjonalnych udogodnień niż poprzednik. Mam nadzieję, że z czasem sytuacja Windowsa 11 poprawi się. Być może Microsoft chcąc pozyskać nowych użytkowników zdejmie ograniczenia ze swojego systemu i że zoptymalizuje go pod kątem starszych urządzeń.

Grafika tytułowa: Microsoft