Wartcraft mobile nadciąga

Blizzard właśnie potwierdził, że nowa gra mobilna serii Warcraft ukaże się w tym roku.

Plotka, że Warcraft wyda grę mobilną, krążyła od 2017 roku. Teraz wygląda na to, że pogłoska ta w końcu ziści się.

Zgodnie z komunikatem prasowym, „Blizzard planuje wprowadzić nową zawartość dla serii Warcraft w 2022 roku, w tym […] po raz pierwszy w całkowicie nowej mobilnej zawartości Warcrafta ”. Komunikat prasowy nie mówi szczegółowo o nowej grze ani o tym, kiedy możemy spodziewać się więcej informacji na ten temat.  

Wiadomość zbiega się z publikacją raportu o zarobkach, który ujawnia, że konsumenci wydali ponad miliard dolarów na Call of Duty Mobile w 2021 roku. Candy Crush nadal dominuje w rankingach przychodów ze sklepów z aplikacjami.

Czytaj także: https://conowego.pl/aktualnosci/miliardy-w-komorkach-110783

Wcześniej Blizzard ogłosił, że opracowuje kilka gier mobilnych „Warcraft”, w sierpniu ubiegłego roku wszedł już nawet w „końcową fazę rozwoju”. Może to Chodzi prawdopodobnie o grę AR (rozszerzona rzeczywistość) w stylu Pokémon Go.

Jeśli gra mobilna „Warcraft” zostanie wydana, nie będzie jedyną grą mobilną, której premiera planowana jest przez Blizzard na 2022 rok.  Druga to „Diablo: Immortal”, mobilna wersja Diablo, z premierą przewidywaną na pierwszą połowę 2022 roku.