Ważna zmiana zmierza do Xbox Game Pass!

Xbox Game Pass to usługa, która przyczyniła się w ostatnich miesiącach do uzyskiwania przez Microsoft coraz mocniejszej pozycji w branży związanej z grami komputerowymi. Nie dość, że jest opłacalna w opłacaniu (gdyż to miesięczny wydatek chociażby na poziomie utrzymywania abonamentu Netflixa), to jeszcze co jakiś czas raczy nas kolejnymi, ciekawymi produkcjami, dając nam możliwość ogrania ich. Jak się okazuje, wkrótce do Xbox Game Pass zawita dość ważna zmiana!

Zmiany w automatycznym odnawianiu subskrypcji Xbox Game Pass!

Przede wszystkim Microsoft zamierza w bardziej czytelny sposób informować użytkowników o tym, że nastąpi automatyczne odnowienie subskrypcji usługi Xbox Game Pass. Dodatkowo bardziej uwydatnione zostaną wszelkie niezbędne informacje związane z opłacaniem abonamentu. Ponadto koncern z Redmond ma zamiar kontaktować się z użytkownikami rocznych subskrypcji i informować ich o możliwości rozwiązania umowy i ubiegania się o proporcjonalny zwrot zainwestowanych w subskrypcję środków.

Kolejna nowość to kierowanie przypomnień do użytkowników, którzy do dawna nie korzystali z usługi, a dalej za nią płacą. Microsoft ma zamiar przypominać im o opłacaniu subskrypcji po to, by nie byli oni stratni i nie topili swoich środków w subskrypcji. Jeśli przypomnienia pozostaną bez odzewu, to koncern sam będzie anulował takie płatności. Ponadto subskrybenci mają być skrupulatnie i szczegółowo informowani o wszelkich nadchodzących podwyżkach abonamentu – a te przecież w dobie inflacji mają prawo się pojawiać.

Czytaj też: Messenger z nowymi opcjami szyfrowanych czatów!

Cieszy fakt, że Microsoft wprowadza usprawnienia do usługi Xbox Game Pass. To w końcu najważniejsza usługa subskrypcyjna dla graczy. Koncern z Redmond notuje dzięki niej potężne przychody i zyskuje ogromną przewagę nad swoim największym konkurentem w segmencie – Sony. Mam nadzieję, że kolejne miesiące przyniosą nam dalsze usprawnienia w Xbox Game Pass.