Sport i esport trzymają sztamę (w Azji)

Tencent Holding i Tencent Esports nawiązały nowe strategiczne partnerstwa, odpowiednio z Azjatycką Radą Olimpijską (OCA) i Azjatycką Federacją Sportów Elektronicznych (AESF).

Umowy będą koncentrować się na trzech aspektach promowania rozwoju branży esportowej w Azji:

  • Tencent Holding i OCA planują zbudować międzykontynentalny system turniejów esportowych
  • Esportowy dział wydawcy gier zapewni doświadczenie i wsparcie techniczne, aby pomóc OCA i AESF w organizacji wydarzenia esportowego „The Road to Asian Games”.
  • OCA i Tencent będą wspólnie promować wymianę sportów wyczynowych w Azji. Także wymianę kulturalną między azjatyckimi narodami oraz zapewniać programy edukacyjne dla graczy i sportowców.

Esport był dyscypliną pokazową podczas Igrzysk Azjatyckich 2018 w Dżakarcie. Został po raz pierwszy wprowadzony jako wydarzenie medalowe w zawodach podczas Igrzysk Azji Południowo-Wschodniej 2019 na Filipinach. Tencent Games posiada prawa do jednych z najpopularniejszych gier na świecie: Fornite, League of Legends i Valorant.

Czytaj także:https://conowego.pl/aktualnosci/worlds-2021-chinska-branza-esportowa-lize-rany-105306

Wiceprezes Tencent, Steven Ma, powiedział, że firma pomoże i przygotuje debiutancki projekt esportu. Będzie to wydarzenie medalowe na Igrzyskach Azjatyckich w Hangzhou we wrześniu. To wydarzenie, które odbywa się pod parasolem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, obejmie osiem gier. Dwie nie są dystrybuowane w Chinach przez Tencent (Dota 2 firmy Valve i Hearthstone  Activision Blizzard). Nie jest jasne, czy Tencent zapewni wsparcie dla tych tytułów. Chińskim dystrybutorem Dota 2 jest Perfect World, podczas gdy Hearthstone to NetEase (oba we współpracy z OCA i AESF).