Messenger z nowymi opcjami szyfrowanych czatów!

Messenger to jeden z najpopularniejszych – jeśli nie faktycznie najpopularniejszy – komunikator na rynku. Choć Facebook w bardzo elastyczny sposób podchodzi do bezpieczeństwa naszych danych przechowywanych on-line, to jednak nasze konwersacje z najbliższymi bądź z partnerami biznesowymi powinny być chronione w szczególny sposób. Właśnie dlatego do Messengera trafiają właśnie nowe opcje czatów szyfrowanych. Co warto wiedzieć w tej kwestii?

fot. Dan Nelson / Unsplash

Konwersacje na Messengerze będą lepiej zabezpieczone!

Szyfrowane metodą end-to-end czaty to w dobie cyberprzestępczości rozwiązanie coraz częściej wykorzystywane przez dostawców usług komunikatorów internetowych. Korzysta z nich także Meta (właściciel Facebooka), który wprowadził takie zabezpieczenia do Messengera już jakiś czas temu. Teraz natomiast funkcjonalności szyfrowanych konwersacji są rozszerzane w taki sposób, by czaty tego typu nie odbiegały od klasycznych konwersacji.

Do czatów szyfrowanych metodą end-to-end trafiają w najnowszej aktualizacji reakcje, możliwość przesyłania naklejek (w tym GIFów), czy też odpowiedzi na poszczególne wiadomości oraz przekazywania ich dalej. Nie sposób nie wspomnieć także o tym, że uczestnicy szyfrowanych rozmów będą mogli edytować zdjęcia i wideo przed wysyłką. Ciepło przyjęte zostaną również nowości w postaci znaczków weryfikacyjnych oraz powiadomień o wykonaniu przez rozmówcę zrzutu ekranu.

Czytaj też: InPost z przydatną nowością! Zwroty jeszcze łatwiejsze?

Mam nadzieję, że programiści nie spoczną na laurach i że nadal będą dbali o odpowiedni poziom zabezpieczeń konwersacji w aplikacji Messenger. Bezpieczeństwo naszych prywatnych danych w dobie narastającej cyberprzestępczości powinno być zarówno dla nas, jak i dla dostawców wykorzystywanych przez nas usług wartością nadrzędną. Wyciek istotnych dla nas informacji bądź danych osobowych coraz częściej jest dla nas bowiem opłakany w skutkach.

Grafika tytułowa: Meta