Ważna zmiana w Mapach Google już w Polsce!

Mapy Google to jednak z najpopularniejszych aplikacji do nawigacji – nie tylko w naszym kraju. Koncern z Mountain View doskonale zdaje sobie z tego sprawę i dlatego też regularnie wprowadza do swojego narzędzia nowe funkcje. Tym razem jedna z nich – bardzo przydatna – trafia do Polski. Co warto wiedzieć na jej temat?

Mapy Google pomogą nam zaoszczędzić!

W dobie szalejącej inflacji oraz rosnących cen paliw coraz częściej stawiamy na alternatywne – wobec samochodów – środki transportu. Niestety niejednokrotnie jesteśmy zmuszeni udać się gdzieś autem i w takich sytuacjach mają nam pomagać Mapy Google. Aplikacja z Mountain View zadba o to, byśmy zaoszczędzili pieniądze. Od teraz obok najszybszej trasy do obranego przez nas celu wyświetlana będzie taka, której przebycie wygeneruje dla nas jak najmniejsze koszty.

Rozwiązanie było już testowane w innych regionach, w których spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem. Z tego też względu koncern z Mountain View zdecydował się na wdrożenie w ujęciu globalnym. Mapy Google podpowiedzą nam również, ile paliwa/energii zużyjemy na danej trasie. Oczywiście wpierw będziemy musieli poinformować aplikację z jakiego napędu korzystamy w naszym aucie.

Czytaj też: Oto nowy Nissan X-Trail!

Osobiście nie miałem jeszcze okazji by sprawdzić, jak na co dzień sprawuje się omawiana nowa funkcja Map Google. Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach, jeśli już ją testowaliście. Miejmy nadzieję, że jeszcze w tym roku Amerykanie zaserwują nam kolejne ciekawe nowości w swojej aplikacji.

Grafika tytułowa: Isaac Mehegan / Unsplash