Oto nowy Nissan X-Trail!

Nissan to jeden z wiodących producentów samochodów. Już jakiś czas temu koncern z Japonii zapowiedział, że postawi na dość intensywną elektryfikację swojej gamy modelowej. I wszystko wskazuje na to, że dotrzyma słowa. Jednym ze zwiastunów zmian jest premiera nowego Nissana X-Trail – bardzo nowoczesnego, dużego SUV-a.

fot. Nissan

Co warto wiedzieć o nowym SUV-ie Nissana?

Design nowości od Nissana wpada w oko. Doskonale wpisuje się w futurystyczny nurt stylistyczny reprezentowany przez pozostałe modele japońskiego producenta. Wcale nie gorzej prezentuje się wnętrze. Na zdjęciach prasowych widzimy też ergonomicznie wnętrze o luksusowym charakterze. Oczywiście możemy się spodziewać, że takie wykończenie będzie domeną topowych wersji wyposażenia nowego X-Traila.

Pod maską – bez zaskoczenia. Nie uświadczymy tu potężnych, paliwożernych silników benzynowych oraz diesli. Nissan stawia na ekologiczne rozwiązania. Jednym z silników jest miękka hybryda. Silnik ma pojemność 1,5 litra i generuje 163 KM. Jest też jednostka oznaczona jako e-POWER. W jej przypadku benzynowy silnik 1,5 litra wytwarza energię, która następnie przenoszona jest do silnika elektrycznego i przekazywana na układ napędowy. Taki zestaw zapewnia 204 KM w wersji z napędem na przednią oś lub 213 KM w przypadku odmiany z napędem 4×4.

Wnętrze samochodu jest bardzo ergonomiczne. Japończycy postawili na niesamowity porządek i szyk. Wbrew rynkowym trendom nie mamy tu nawału ekranów dotykowych. Cyfrowe są tylko zegary i ekran inforozrywki. Poza tym Nissan postawił na wygodne w obsłudze manualne przełączniki, o które rzekomo prosili potencjalni klienci. Według przedstawicieli koncernu takie rozwiązanie ma być bardziej intuicyjne od przedzierania się przez dziesiątki podmenu na ekranie dotykowym.

fot. Nissan

Czytaj też: Elektryczna depresja w Holandii

Oczywiście nowy X-Trail dostępny będzie zarówno w wersji pięcio- jak i siedmioosobowej. Znamy bazowe ceny nad Wisłą. Pierwsza z odmian startowała będzie od 181500 złotych. Druga natomiast – od 185500 złotych. Oczywiście owe kwoty będą rosły w zależności od wybranej jednostki napędowej oraz elementów wyposażenia. A jak Wam podoba się nowość Nissana?

Grafika tytułowa: Nissan