Ważna zmiana na Netflix dotknie dzielących konta!

Jakiś czas temu Netflix rozpoczął swoją krucjatę wymierzoną w osoby, które korzystały z serwisu na zasadzie dzielenia kont. W pierwszej kolejności pojawiła się informacja o konieczności podawania kodu SMS na tych urządzeniach, które nie znajdowały się w jednym gospodarstwie domowym z właścicielem konta. Tym razem mamy dla Was jeszcze ciekawsze wieści. Już wkrótce osoby dzielące konto z innymi zapłacą za Netflixa więcej!

Netflix podrożeje dla dzielących konta!

Według najnowszych doniesień Netflix ma podrożeć dla tych użytkowników, które udostępniają swoje konta osobom spoza gospodarstwa domowego. Dodatkowa opłata ma wstępnie wynosić 1/3 ceny bazowego abonamentu w ramach użytkowanej przez właściciela konta taryfy za każdego użytkownika, który korzysta z naszego konta z innej lokalizacji i innego adresu IP. Takich dodatkowych użytkowników będziemy mogli dopisać do naszego konta dwóch.

Netflix doskonale wie, że całkowicie zakazując dzielenia konta straciłby wielu użytkowników, którzy uciekliby do konkurencyjnych usług (takich jak chociażby mocne HBO Max). W pierwszej kolejności nowe rozwiązanie będzie testowane w kilku krajach: w Chile, w Peru i w Kostaryce. Jeśli się ono sprawdzi, to gigant branży VOD z pewnością zdecyduje się na wdrożenie jej na wszystkich rynkach, na których jest obecny.

Czytaj też: HBO Max – jak skonfigurować usługę?

Trudno się dziwić decyzjom Netflixa związanym z procederem dzielenia kont. Serwis na nim traci i ma prawo dbać o swoje interesy i zarobki. Jeśli komuś nie spodoba się taka polityka, to zawsze może zmienić usługę VOD na inną. Te w ostatnim czasie mnożą się jak grzyby po deszczu.