Samsung przeprasza! Seria Galaxy S22 wkrótce bez ograniczeń!

Jakiś czas temu w sieci zawrzało wśród fanów Samsunga. Okazało się bowiem, że koncern z Korei w sztuczny sposób ograniczał wydajność tegorocznych flagowców. Nie było to pozbawione powodów. Ów zabieg miał zapobiegać przegrzaniom smartfona i ewentualnym powstałym przez nie uszkodzeniom baterii. Dziś do sieci trafiło bardzo ważne oświadczenie ze strony Samsunga.

Samsung zdejmie ograniczenia z serii Galaxy S22!

Samsung w swoim stanowisku przyznał, że systemowe ograniczanie wydajności w Galaxy S22 to błąd. Jednocześnie koncern przeprosił użytkowników za zaistniałą sytuację i za to, że zawiódł ich zaufanie. Poinformowano również, że odpowiednia aktualizacja oprogramowania rozwiązująca ten problem pojawi się już niedługo. Samsung ma również uważniej słuchać użytkowników i reagować na ich potrzeby.

Za całą aferę odpowiada jedna z usług koncernu z Korei – Game Optimizing Service (GOS). Jest ona częścią nakładki One UI i odpowiada za decyzje związane z tym, jaka moc SoC ma zostać przypisana do danej gry lub aplikacji. Co ważne – decyzje w tym przypadku nie są podejmowane na podstawie zachowania uruchomionych procesów. Działanie GOS miało zapobiegać takim niebezpiecznym historiom, jakie przytrafiały się chociażby w przypadku Samsunga Galaxy Note 7.

Czytaj też: Oto zmiany Xiaomi w zdrowotnych aplikacjach mobilnych!

Cóż – lepiej późno niż wcale. Być może koncern z Korei miał dobre intencje. Sprzedając jednak flagowce za grube tysiące złotych Samsung powinien informować o swoich praktykach użytkowników, którzy mieli prawo czuć się urażeni i oszukani. Miejmy nadzieję, że relacje z klientami zostaną szybko odbudowane i że Koreańczycy więcej nie będą stosowali takich trików.