Volkswagen Amarok z ważnym wyróżnieniem!

Na tegorocznych targach logistyki i transportu Solutrans 2023 w Lyonie, model Amarok marki Volkswagen Samochody Dostawcze został uhonorowany prestiżowym wyróżnieniem – nagrodą IPUA (International Pick-up Award). To już trzeci triumf tego potężnego pick-upa, który podzielił pierwsze miejsce z modelem Ranger od Forda, zdobywając tytuł najlepszego na lata 2024 i 2025.

Innowacyjne rozwiązania docenione

Historia sukcesu Amaroka rozpoczęła się w 2011 roku, kiedy po raz pierwszy zdobył tę nagrodę, kontynuując swoje zwycięstwa w 2017 roku. Teraz, po kolejnych imponujących osiągnięciach, Amarok ponownie stoi na szczycie, podkreślając swoją uniwersalność w segmencie pick-upów.

Nowy model, opracowany we współpracy z Fordem i dostępny na rynkach od końca 2022 roku, zrobił ogromne wrażenie na międzynarodowym jury podczas jazd testowych w Grecji w październiku. Jury, złożone z doświadczonych dziennikarzy specjalizujących się w transporcie, doceniło nie tylko wydajność, ale także innowacyjność i nowoczesne rozwiązania techniczne Amaroka.

Warto zaznaczyć, że Amarok, dostępny na polskim rynku w trzech wersjach wyposażenia (Style, PanAmericana, Aventura), cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Niektóre wersje modelu są już wyprzedane na ten rok, co świadczy o rosnącej popularności pojazdu.

Zakres możliwości Amaroka imponuje. Silnik wysokoprężny 3.0 V6 TDI o mocy 177 kW (240 KM) gwarantuje imponujące osiągi, a maksymalna ładowność do 1,05 tony sprawia, że jest to niezawodny partner zarówno w pracy, jak i podczas aktywnego wypoczynku.

Nowy Amarok nie tylko spełnia oczekiwania pod względem wydajności, ale także wyróżnia się zaawansowaną technologią i nowoczesnym wyposażeniem. Systemy wspomagania, ekrany o przekątnej do 12,3 cala oraz połączenie cyfrowych i analogowych elementów sterujących zapewniają komfort i bezpieczeństwo podczas podróży.

Czytaj też: Można już zamawiać nowego Volkswagena Passata!

Grafika tytułowa: Volkswagen