Można już zamawiać nowego Volkswagena Passata!

Volkswagen ogłosił oficjalny cennik dziewiątej generacji swojego popularnego modelu Passat, który będzie dostępny wyłącznie w wersji kombi. Wszystkie odmiany silnikowe będą wyposażone w automatyczną przekładnię DSG. Cena rozpoczyna się od 163 390 zł za wersję podstawową z silnikiem 1.5 TSI mHEV.

Nowa generacja Passata oparta jest na najnowszej platformie MQB – evo, co umożliwia wprowadzenie dwóch hybryd plug-in (eHybrid) o mocy 204 lub 272 KM. Dzięki akumulatorowi o pojemności 19,7 kWh, pojazd może przejechać około 100 km na silniku elektrycznym, a krótki czas ładowania przyczynia się do wygodnego użytkowania. Wersja hybrydowa mHEV o mocy 150 KM będzie dostępna w odmianach Passat, Business i Elegance, natomiast eHybrid o mocy 204 KM w wariantach Business i Elegance. Najmocniejszy eHybrid 272 KM zarezerwowano dla odmian Elegance i R-Line. Passat dziewiątej generacji oferuje także odmiany benzynowe i wysokoprężne. Silniki benzynowe generują moc od 204 do 265 KM, a wysokoprężne od 122 do 193 KM.

Auto będzie dostępne wyłącznie jako kombi, z automatyczną skrzynią biegów. Klienci mogą wybierać spośród czterech wersji wyposażenia: Passat, Business, Elegance i R-Line. W standardowym wyposażeniu znajdują się m.in. dwustrefowa klimatyzacja, cyfrowe wskaźniki Digital Cockpit Pro, system Infotainment z ekranem 12,9”, adaptacyjny tempomat (ACC), oraz systemy bezpieczeństwa. Wersja Business oferuje dodatkowo ergonomiczne fotele, system nawigacji, elektrycznie regulowane lusterka boczne i inne udogodnienia. Warianty Elegance i R-Line to wyższy standard wyposażenia, oferujący m.in. aluminiowe felgi, reflektory matrycowe LED IQ.Light, sportowe fotele i zaawansowane systemy bezpieczeństwa.

Nowy Passat to także ekologiczna propozycja z dwoma hybrydowymi silnikami plug-in, które pozwalają na codzienne korzystanie z samochodu jako z pojazdu elektrycznego. Zasięg na silniku elektrycznym wynosi około 100 km, a szybkie ładowanie jest możliwe nawet z mocą 50 kW na stacjach ładowania. Volkswagen oferuje także różne opcje finansowania, w tym leasing, z miesięczną ratą wynoszącą 1465 zł netto przy 10% wpłaty wstępnej i umowie na 48 miesięcy z limitem 15 tys. km rocznie. Nowa generacja Passata zapewnia klientom szeroki wybór i innowacyjne rozwiązania, utrzymując jednocześnie wysoką jakość i komfort jazdy, charakterystyczne dla tego bestsellera.

Czytaj też: Nowy Volkswagen Passat Variant zaprezentowany!

Grafika tytułowa: Volkswagen