VALORANT Champions 2021 – Polacy Mistrzami Świata!

Drużyna Acend z zeekiem i starxo w składzie zostaje pierwszym mistrzem świata w VALORANCIE!

W wielkim finale nasi zawodnicy pokonali rosyjski Gambit po pełnej, pięciomapowej serii. Wielki finał w szczytowym momencie oglądało 1 089 068 osób.

Pamiętając półfinałowy, niesamowity comeback Rosjan przeciwko KRU Esports, wiedzieliśmy, że zeek i spółka muszą być niesamowicie skoncentrowani. W drugiej części gry mistrzowie VCT Masters rozpoczęli szaloną pogoń za wynikiem. Zdobywając 10 rund po stronie broniącej, zdołali wyjść na jednomapowe prowadzenie.

Zespół zeeka i starxo nie popełniając błędów, po zmianie stron zapoczątkował świetną serię, która zapewniła ekipie Polaków remis.

O grze numer trzy zawodnicy Acend chcieli jak najszybciej zapomnieć. Zespół cNed nie potrafił wytrzymać intensywnego tempa Gambit i pierwszą połowę kończył z fatalnym wynikiem 1 do 11. Podopieczni Nbsa mogli liczyć jedynie na cud, którego jednak nie było. Rosjanie bardzo szybko zamknęli tę część gry, wychodząc ponownie na prowadzenie.

Icebox przyniósł nam kolejne emocje. Była to niewątpliwie najbardziej wyrównana mapa w całej tej serii. Gdy zawodnicy Gambit witali się już z tytułem mistrzowskim, Acend zdołało zachować zimną krew i wytrzymać presję i doprowadzić do dogrywki. W niej ostatecznie triumfowało, wyrównując po raz kolejny stan rywalizacji.

W splicie po chwilowej niedyspozycji i po wygranej pistoletówce zespół Polaków, będąc już tak blisko upragnionego tytułu, wiedział, że nie może dać sobie wypuścić tego z rąk. Zdołał pokonać Rosjan, zostając najlepszą drużyną świata w VALORANCIE!

Czytaj też: https://conowego.pl/aktualnosci/dwaj-polacy-walcza-w-valorant-champions-109895