Sony oficjalnie startuje ze sprzedażą nowych paneli i kontrolerów do PS5

Po miesiącach potyczek z firmami zewnętrznymi, próbującymi zarobić na personalizacji konsol, producent zaprezentował własne panele oraz nowe kontrolery.

Od zastrzeżenia patentu do jego wprowadzenia na rynek muszą minąć czasem długie miesiące lub lata, jednak w przypadku wymiennych paneli na PlayStation 5 sprawa potoczyła się znacznie szybciej. Zaledwie kilka tygodni temu pisaliśmy o prawdopodobnej, wymierzonej w nie do końca legalne działania konkurencji “akcji odwetowej” ze strony producenta, a dziś Sony poinformowało oficjalnie, że w przyszłym miesiącu do sprzedaży trafią obudowy w nowych wersjach kolorystycznych – czerwonej, czarnej, różowej, purpurowej i niebieskiej. 

Czytaj też: Czarne lub czerwone PS5? Wkrótce zmiana będzie możliwa

Ten zestaw nie jest przypadkowy – wraz z nimi gracze otrzymają nowe kontrolery bezprzewodowe DualSense, do tej pory znane w kolorach czarnym i czerwonym, a teraz także w tych samych barwach co panele. Pierwsze wersje trafią do sprzedaży bezpośrednio na stronie PlayStation Direct, która na razie nie obsługuje rynku polskiego. Ceny wymiennych paneli to 54,99 dolarów (225 zł), za nowe kontrolery należy zapłacić 74,99 dolarów (ok. 310 zł). 

Zdjęcie: Sony