Użytkownicy OpenSea okradzeni z NFT

32 użytkowników jednego z największych rynków NFT – OpenSea zostało okradzionych w wyniku phishingowego ataku hakerskiego, do którego doszło w sobotę.

Łupem podało kilkaset plików NFT o łącznej wartości około 1,7 miliona dolarów.

Współzałożyciel i dyrektor generalny OpenSea Devin Finzer poinformował, że haker nakłonił 32 ofiary do podpisania fałszywej dyspozycji, która upoważniała do bezpłatnego transferu ich NFT do atakującego.

Finzer jest przekonany, że ​​był to atak phishingowy, nie jest natomiast w stanie wskazać, gdzie doszło do phishingu. W tej chwili wydaje się, że atak przeprowadzono spoza OpenSea.

Dyrektor techniczny firmy, Nadav Hollander, odrzucił możliwość, że atak ma związek z migracją do nowego systemu kontraktowego Wyvern. Według Hollandera, ofiary ataku podpisały złośliwe dyspozycje przed przeprowadzeniem migracji. Jest mało prawdopodobne, aby było to związane z przepływem migracji OpenSea”.

Incydent, który miał miejsce w sobotę w ciągu kilku godzin, sugeruje, że był to atak ukierunkowany.

„32 użytkowników skradziono NFT w stosunkowo krótkim czasie. To bardzo niefortunne, ale sugeruje atak ukierunkowany, a nie problem systemowy” – powiedział Hollander.

Czytaj także: https://conowego.pl/aktualnosci/jak-mocny-bedzie-procesor-apple-m2-117604