Truth Social Donalda Trumpa dostępne w App Store

Aplikacja społecznościowa byłego prezydenta USA jest dostępna do pobrania od wczorajszego wieczoru.

Zainteresowanie aplikacją Truth Social tuż po ogłoszeniu informacji było tak  duże, że niektórzy chętni do pobrania musieli ustawić się w kolejce oczekujących.

Trump podjął decyzję o utworzeniu własnych mediów społecznościowych, po tym jak zablokowano go na Twitterze, Facebooku i w Google. Miało to miejsce w styczniu 2021 a powodem były treści, które nie spodobały się ich właścicielom.

Trump Media & Technology Group (TMTG) to firma stojąca za nowym przedsięwzięciem społecznościowym. Prowadzona przez byłego republikańskiego przedstawiciela USA Devina Nunesa, pozyskała ostatnio 1 miliard dolarów zaangażowanego finansowania od inwestorów prywatnych. TMTG planuje wejść na nowojorską giełdę papierów wartościowych poprzez fuzję z spółką już tam notowaną Digital World Acquisition Corp (DWAC).

Czytaj także: https://conowego.pl/aktualnosci/prawda-trumpa-jest-niedoceniana-inwestorzy-wsparli-ja-miliardem-dolarow-109697

Nowa platforma społecznościowa ma zamiar przyciągnąć użytkowników, których poglądy są nieakceptowane i piętnowane poprzez blokowanie treści w dotychczasowych, wiodących platformach.

„W tym tygodniu zaczniemy pojawiać się w Apple App Store. To będzie niesamowite, ponieważ będziemy mieć o wiele więcej osób, które będą na platformie”. Powiedział Nunes w niedzielnym występie w Fox Aktualności „Sunday Morning Futures z Marią Bartiromo”.

„Naszym celem jest, i myślę, że to osiągniemy, aby do końca marca być w pełni operacyjni, przynajmniej w Stanach Zjednoczonych” – dodał prezes TMTG.