Jak mocny będzie procesor Apple M2?

Apple przygotowuje nas do premiery swoich nowych urządzeń, które na rynek trafią już wiosną. Wraz z iPhone SE 3 oraz nowym iPad’em Air do sprzedaży mają trafić nowe MacBooki, które mogą pracować pod kontrolą nowego procesora – Apple M2. Co wiemy na temat nowego układu i tego, jak będzie wyglądała kwestia jego wydajności? Sprawdźmy!

fot. Oliur / Unsplash

Apple M2 to jakościowy wzrost względem poprzednika!

Procesor Apple M2 może nie oferować nam potężnego wzrostu mocy względem poprzednika. Będziemy jednak odczuwać pozytywne skutki zastosowania w MacBookach nowego rozwiązania. Jason Cross z Macworld przeprowadził obliczenia – bazując na różnicach między wydajnością procesorów mobilnych Apple A14 i Apple A15 – wskazujące nam na możliwą różnicę w wydajności procesorów dedykowanych komputerom od koncernu z Cupertino.

Raporty sugerują, że Apple planuje wypuścić na wiosnę MacBooka Pro z M2 jako laptopa klasy podstawowej, zanim jesienią wypuści mocniejszy model. Z raportu Crossa można spekulować, że gdyby Apple wypuściło mocniejszą odmianę MacBooka Pro po wakacjach, mógłby być on wyposażony w mocniejszy układ M2 Max. Wpierw konieczne jest jednak sprawdzenie jak podstawowa wersja nowego laptopa od Apple poradzi sobie na rynku.

Czytaj też: To koniec MacBooka Air? Apple ma nowy plan!

Mam nadzieję, że za kilka tygodni na rynku zadebiutuje MacBook Pro z procesorem M2 i dane nam będzie się przekonać, jakim udoskonaleniem będzie owa jednostka względem poprzednika. Pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i czekać na premierę!

Grafika tytułowa: Yu Hai / Unsplash