Usługa Allegro Care zadba o naszą elektronikę!

Allegro Care to nowa usługa od polskiego giganta sektora e-commerce. Jej zadaniem jest zapewnienie dodatkowej ochrony elektronice kupowanej za pośrednictwem Allegro – niezależnie od tego, czy jest to sprzęt nowy, czy używany. Co warto wiedzieć o debiutującym właśnie rozwiązaniu? Podpowiadamy!

fot. Allegro

Allegro Care – w trosce o naszą elektronikę!

Allegro Care to usługa, która może chronić nasz sprzęt w okresie pogwarancyjnym (przed uszkodzeniami i awariami), przed kradzieżą, przed rozbiciem ekranu czy też uszkodzeniami obudowy i modułu aparatu. Gigant branży e-commerce zapewnia bezgotówkową naprawę w ramach usługi door-to-door. Jeśli natomiast naprawa okaże się niemożliwa, otrzymamy wypłatę gotówki równą cenie zapłaconej za dane urządzenie.

Wspomniana usługa ubezpieczeniowa świadczona jest przez ERGO Hestia, a ubezpieczać możemy większość sprzętu elektronicznego zakupionego w serwisie w cenie od 200 do 30000 złotych. Cena ubezpieczenia zależna jest natomiast od okresu na jaki zechcemy ubezpieczyć nasz sprzęt oraz od jego wartości. Wszelkie informacje związane z wykupionymi polisami znajdziemy w zakładce „Moje Ubezpieczenia”. W owej zakładce możliwe jest też zrezygnowanie z ubezpieczenia w ciągu 30 dni od dnia zakupu oraz sprawdzenie statusu zgłoszonej szkody.

„Allegro Care to idealna oferta dla tych, którzy szukają szczególnej ochrony zakupów. To najprostsza na rynku metoda ubezpieczenia kupowanej elektroniki. Cały proces zajmuje tylko kilka minut. Dodatkowo, w szczególności zadbaliśmy o to, żeby obsługa klientów w wypadku szkody była szybka, łatwa i niezwykle wygodna.” – Wojciech Bogdan, Chief Data Officer w Allegro

Czytaj też: Apple prezentuje nowości! Wysyp hitów?

Cieszy fakt, że Allegro wychodzi w stronę klientów z takimi ciekawymi inicjatywami. Niekiedy warto sypnąć groszem, by uzyskać dodatkową ochronę naszego sprzętu – szczególnie gdy na co dzień mamy do czynienia z sytuacjami, w których może on ulec kradzieży lub uszkodzeniu.

Grafika tytułowa: Allegro