Apple prezentuje nowości! Wysyp hitów?

Apple gościło nas dzisiaj na dorocznej konferencji on-line związanej z nowymi produktami koncernu z Cupertino. Poznaliśmy w jej trakcie nowości w zakresie sprzętu jak i oprogramowania. Czy gigant po raz kolejny serwuje nam rozwiązania za którymi w sklepach ustawią się długie kolejki? Sprawdźmy!

Dzisiejsza konferencja skupiła się na trzech niezwykle ważnych produktach koncernu z Cupertino – słuchawkach AirPods, zegarkach Apple Watch oraz smartfonach iPhone. Czy nowe generacje poszczególnych urządzeń będą prawdziwymi game changerami? A może po prostu udoskonaleniem koncepcji obranej w przypadku poprzedników?

fot. Apple

Apple Watch 8 i Apple Watch SE 2

W pierwszej kolejności Apple przekazało nam wieści związane z tegorocznymi modelami smartwatchy z Cupertino. Poznaliśmy Apple Watcha 8 oraz Apple Watcha SE. Pierwsze z urządzeń to następca doskonale znanego nam modelu, który wzbogacony zostanie o niesamowicie przydatne rozwiązania. Wystarczy wspomnieć o możliwości pomiaru temperatury ciała, śledzenia cyklu menstruacyjnego czy też o powiadamianiu służb ratunkowych o wypadku drogowym (dzięki pomiarom wbudowanych czujników). Drugie z urządzeń w zasadzie od bezpośredniego poprzednika (Apple Watch SE) różni się wyłącznie nowszym czipem Apple S8 oraz funkcją wykrywania wypadku drogowego.

fot. Apple

Apple Watch Ultra

Apple Watch Ultra to sprzęt zupełnie nowej klasy w ofercie amerykańskiego koncernu. Producent deklaruje, że jest to sprzęt absolutnie bezkompromisowy dla osób wymagających sprawnej pracy w totalnie każdych warunkach. Jak to Apple zaznacza na swojej stronie:

„Oto najwytrzymalszy i najwszechstronniejszy Apple Watch. W twardej kopercie z tytanu, z precyzyjnym GPS-em o podwójnej częstotliwości, baterią nawet na 36 godzin, łącznością komórkową i trzema wyspecjalizowanymi paskami. Do walki ze sobą i z każdym żywiołem.”

Apple Watch Ultra to odporność na działanie czynników zewnętrznych zgodne ze standardami MIL-STD 810H i IP6X. Jest też wodoodporny do 100 m. Urządzenie oferuje nam funkcję syreny alarmowej, dzięki której możemy powiadomić osoby w promieniu 180 m, że znajdujemy się w niebezpieczeństwie. Zegarek ma zapewnić 36 godzin pracy w trybie standardowym oraz nawet 60 godzin pracy w trybie niskiego zużycia energii. Tarcza Przewodnik z Trybem nocnym doskonale sprawdzi się w najbardziej ekstremalnych sytuacjach.

fot. Apple

AirPods Pro 2

AirPods Pro 2 to nowa generacja najlepszych słuchawek TWS Apple. Producent postawił w ich przypadku na pewne udoskonalenia względem poprzednika. Sercem słuchawek jest nowy chip H2. Koncern z Cupertino serwuje nam takie udogodnienia, jak funkcja przestrzennego audio, aktywna redukcja hałasu, aktywna redukcja hałasu czy wzmocniona bateria. Słuchawki mają działać do 6 godzin, a z wykorzystaniem etui ładującego nawet 30 godzin. Co ciekawe, w etui wbudowano głośnik, który ma pomagać w jego odnajdywaniu poprzez emitowanie – w razie potrzeby – sygnału dźwiękowego.

fot. Apple

iPhone 14 i iPhone 14 Plus

W tym roku w ofercie Apple zabrakło wersji mini podstawowego iPhone’a. Mamy za to smartfony iPhone 14 oraz iPhone 14 Plus. Pierwszy oferuje nam ekran o przekątnej 6,1″, drugi natomiast – 6,7″. Względem iPhone’a 13 zmieniło się tu niewiele. Mamy nawet ten sam procesor. Jedyną wartą nadmienienia względem poprzedników, nową funkcją jest możliwość połączenia się z satelitami w kryzysowych sytuacjach w celu wezwania pomocy. Poza tym wieje nudą. Jeśli jesteście posiadaczami iPhone 12 lub iPhone 13 – zdecydowanie nie warto w tym roku wydawać pieniędzy na podstawowy model.

fot. Apple

iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max

iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max to topowe urządzenia w ofercie koncernu z Cupertino. Podobnie, jak tegoroczne, podstawowe modele – i droższe odpowiedniki oferują nam dostęp do łączności satelitarnej w sytuacjach kryzysowych. Od ubiegłorocznych modeli, tegoroczne „jabłko” w wersji Pro odróżniają drobne usprawnienia oraz dwie dość ważne zmiany. Pierwsza to nowy aparat główny o rozdzielczości 48 MP, mający zapewnić nam niesamowitą jakość materiałów foto i wideo. Poza tym mamy tu przeprojektowany frontowy panel z tzw. „dynamiczną wyspą”. Ma ona kształt pastylki, skupia wszystkie najważniejsze czujniki i jednocześnie pełni funkcję dekoracyjną. Wyspa pozornie zmienia kształt wskutek odbierania przez nas różnych powiadomień. Jest to średnio praktyczne, ale wygląda imponująco!

Czytaj też: Ważna zmiana w Mapach Google już w Polsce!

Ceny nowych produktów Apple sprawdzicie na stronie koncernu. Można już je zamawiać, jednak w ręce nabywców sprzęt trafi dopiero za kilkanaście dni. A czy Wy skusicie się na zakup którejś z nowości? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Grafika tytułowa: Apple