Nadchodzą zmiany w Gmailu!

Gmail to jedna ze sztandarowych usług koncernu z Mountain View. To niezwykle intuicyjna poczta elektroniczna ściśle powiązana z naszym kontem Google. Na całym świecie z rozwiązania korzystają miliony użytkowników. Dlatego też twórcy nieustannie je ulepszają by zapewnić nam jak najlepsze wrażenia z codziennego użytkowania. Jakich zmian i poprawek powinniśmy spodziewać się w najbliższym czasie?

fot. Google

Kosmetyka? A może początek ważniejszych zmian?

Kosmetycznych zmian doczeka się dolny pasek skrótów do najważniejszych funkcji. Zostanie on wyszczuplony i pozbawiony etykiet tekstowych. Wszystko po to, by według Google obsługa aplikacji na pokładzie naszych smartfonów była jeszcze bardziej intuicyjna. Takie zmiany stoją jednak w opozycji do dotychczasowych założeń stylistyki Material You, którą koncern z Mountain View na każdym kroku próbuje wpoić zewnętrznym deweloperom.

Widzimy także, że obok ikon poczty i Meet pojawiły się także nowe ikonki – czatu i grup. Google na razie nie wyjaśniło na swoich blogach w szczegółach jakie będzie przeznaczenie i mechanika działania tych funkcji. Możemy jednak domyślać się, że będą to rozwiązania społecznościowe wewnątrz Gmaila, które w jeszcze większym stopniu mają nam ułatwić interakcję z najbliższymi lub z pewną grupą kontaktów.

Czytaj też: Apple prezentuje nowości! Wysyp hitów?

Miejmy nadzieję, że najbliższe tygodnie przyniosą nam wdrożenie nowinek od strony designu i możliwość praktycznego ich przetestowania. Być może zmiany w Gmailu to zwiastun poważniejszych zmian w przypadku pozostałych aplikacji Google oraz delikatnej zmiany kursu jeśli chodzi o rozwój koncepcji Material You.

Grafika tytułowa: Solen Feyissa / Unsplash