Unreal Engine 5 – pojutrze dowiemy się więcej!

Unreal Engine to jeden z najważniejszych i najpopularniejszych silników graficznych stosowanych przez twórców w przypadku gier komputerowych. Epic Games zapowiedziało właśnie swoją konferencję – State of Unreal – która wystartuje 5 kwietnia o godzinie 17.00. Czego możemy się w jej trakcie spodziewać?

Unreal Engine 5 to zupełnie nowe rozdanie?

Unreal Engine 5 ma nam zapewnić niesamowite doznania wizualne i powalający na kolana realizm, jeśli chodzi o gry komputerowe. Przedsmakiem tego, co zaoferuje nam nowość – swoistą wersją demo – jest gra The Matrix Awakens. Ponadto nie sposób nie wspomnieć o tym, że najnowszą wersję silnika graficznego od Epic Games ma wykorzystywać niedawno zapowiedziana kolejna gra osadzona w uniwersum Wiedźmina.

Unreal Engine 5 wykorzystuje liczne technologie odpowiedzialne za wyśrubowanie jakości wyświetlanego obrazu. Wystarczy wspomnieć o – chociażby – Nanite, czyli zwirtualizowanej geometrii mikropoligonów oraz Lumen, która odpowiada za oświetlenie i realistyczne odbicia światła. Temporal Super Resolution to natomiast rozwiązanie, które pozwala na osiągnięcie rozdzielczości zbliżonej do 4K przy wyjściowym Full HD.

Czytaj też: Targi E3 2022 odwołane!

Jak więc widać, możliwości Unreal Engine 5 są spore. Miejmy nadzieję, że będzie to prawdziwa rewolucja w branży gier komputerowych, która pozwoli jeszcze lepiej wczuć się w kreowane postaci i uniwersa. Czekamy z niecierpliwością na wtorkową prezentację! Transmisja będzie dostępna w serwisach YouTube oraz Twitch o 17:00 czasu polskiego.