Targi E3 2022 odwołane!

Targi E3 do niedawna były jednym z najważniejszych wydarzeń związanych z branżą gier komputerowych. No właśnie – były. Problem w tym, że pandemia COVID zmniejszyła rangę tego wydarzenia. Jego organizatorzy mieli problemy z przygotowaniem tego ważnego święta graczy. W 2020 roku wydarzenie nie odbyło się w ogóle. Rok temu przybrało postać konwentu on-line. W odniesieniu do tegorocznej edycji – nie mamy dla Was dobrych wieści!

fot. Fredrick Tendong / Unsplash

E3 2022 – wydarzenie zostało odwołane!

Niestety targi E3 2022 zostały odwołane. Tym samym gracze nie spotkają się w Los Angeles Convention Center by celebrować wydarzenie związane z ich ulubionym hobby. Nie spotkają się także on-line podczas transmisji przygotowanych przez producentów gier (jak w ubiegłym roku). Organizacja Electronic Software Association odpowiedzialna za organizację wydarzenia przesłało mediom specjalne oświadczenie, w którym czytamy:

E3 powróci w 2023 roku w odświeżonej wersji. Będziemy celebrować nowe i pasjonujące wydarzenia w branży oraz gry wideo. Ogłosiliśmy, że E3 2022 nie odbędzie się stacjonarnie ze względu na COVID-19, który mógłby zagrozić życiu i zdrowiu. Teraz ogłaszamy, że nie odbędzie się także wersja cyfrowa targów E3 2022. Zamiast tego poświęcimy całą naszą energię i środki, żeby latem przyszłego roku dostarczyć wam ożywione doświadczenia płynące z targów E3 zarówno fizycznie jak i cyfrowo. Nieważne czy będziecie oglądać nas z hali, czy na swoich urządzeń, wystawa w 2023 roku zgromadzi społeczność, media oraz branżę razem w kompletnie nowy sposób, wliczając w to doświadczenia interaktywne. Patrzymy w przyszłość z myślą, żeby zaprezentować fanom zgromadzonym na całym świecie targi E3, które odbędą się w 2023 roku w Los Angeles.

Pozostaje nam obejść się ze smakiem i liczyć na to, że faktycznie uda się zorganizować wydarzenie w przyszłym roku. Jestem ciekaw co twórcy rozumieją pod pojęciem „odświeżonej wersji” targów E3. Być może przyjmą one jakąś hybrydową postać, która zapewni fanom gier komputerowych bezpieczeństwo.

Czytaj też: Kochamy sandboxy – najciekawsze gry z otwartym światem

Powstaje pytanie – czy jeszcze potrzebujemy targów E3? Czy od nich nie odwykliśmy? Wszystkiego dowiemy się w przyszłym roku. Może okazać się, że wydarzenie w odświeżonej formule nie będzie już przyciągało tak graczy, jak edycje targów organizowane w drugiej dekadzie XXI wieku.

Grafika tytułowa: E3