Twórca gier z serii Metro zabity na Ukrainie!

Andrii „Nizrok” Korzinkin – jeden z twórców gier z serii Metro – zginął podczas wykonywania jednego z zadań bojowych jako członek armii ukraińskiej. To niepowetowana strata dla całej branży gier komputerowych. Co wiemy o całej sytuacji w tej chwili na podstawie doniesień medialnych?

Bohaterska walka w obronie Ukrainy

Andrii „Nizrok” Korzinkin miał możliwość opuszczenia Ukrainy razem ze swoim studiem już w 2014 roku – gdy Rosja napadła na Krym. Jak się jednak okazuje – pozostał w swojej ojczyźnie podczas gdy 4A Games przeniosło swoją działalność (ze względów bezpieczeństwa) z Ukrainy na Maltę. Sporą rolę odegrały tutaj względy patriotyczne. Gdy w lutym Rosja najechała na Ukrainę – Korzinkin zaciągnął się do armii, żeby bronić swojej ojczyzny.

Niestety poległ podczas wykonywania zadań bojowych. Jak wiemy – na Ukrainie trwa kontrofensywa wobec wojsk rosyjskich. Na wschodzie kraju toczą się bardzo zacięte walki a armia ukraińska odbija kolejne przyczółki przez długie miesiące okupowane przez zbrodniczą w swoich działaniach armię Putina. Taka kontrofensywa niestety nie może się obejść bez strat w ludziach.

Czytaj też: World War 3 za darmo!

Miejmy nadzieję, że ofiara takich ludzi, jak Andrii „Nizrok” Korzinkin nie pójdzie na marne i że Ukrainie uda się odzyskać swoje terytoria. Konflikt na Ukrainie się zaostrza i niewykluczone, że wkrótce NATO będzie musiało się w niego zaangażować w bardziej bezpośredni sposób.

Grafika tytułowa: Deep Silver