To oni produkują aparaty dla Apple!

Apple to producent, który ma ogromne ambicje, jeśli chodzi o funkcje foto/wideo dla swoich smartfonów. Bez wątpienia producent z Cupertino pod tym względem znajduje się w absolutnej czołówce rynku. Czy zastanawaliście się kiedyś kto dostarcza amerykanom moduły fotograficzne?

Sony ważnym partnerem Apple

Jak się okazuje, aparaty fotograficzne dla smartfonów iPhone dostarcza nie kto inny, jak Sony. Japończycy posiadają ogromne doświadczenie w produkowaniu kamer, aparatów oraz foto-smartfonów a także komponentów dla nich. Koncern z Cupertino w przypadku swoich produktów stawia na topowe rozwiązania. Nic więc dziwnego, że w omawianej kwestii podjął się współpracy z gigantem z Kraju Kwitnącej Wiśni.

W ten sposób potwierdzają się wcześniejsze plotki oraz informacje ze strony iFixit, które wskazywały na wykorzystanie japońskich komponentów podczas produkcji smartfonów z jabłuszkiem na obudowie. Tim Cook zdradzając tajemnicę na Twitterze podziękował CEO Sony – Kenichiro Yoshidzie za możliwość odbycia wizyty w fabryce Sony usytuowanej w japońskim Kumamoto.

Czytaj też: Apple Car za cztery lata?

Czy Apple z roku na rok będzie serwowało nam smartfony o coraz większych możliwościach foto/wideo, które z czasem zdominują rynek? Tego jeszcze nie wiemy. Szanse na powodzenie tego planu są jednak całkiem spore. Oby przyszłoroczne modele oferowały nam jakieś przełomowe funkcje w tej kwestii.

Grafika tytułowa: Omar Al-Ghosson / Unsplash