To koniec HBO Max na smartfonach Huawei!

HBO Max to jeden z najważniejszych serwisów streamingowych w Polsce. Obok Disney+ i Netflixa ma całkiem spore grono oddanych fanów. Jak się jednak okazuje – już wkrótce niektórzy z nich stracą dostęp do usługi. Kto ma powód do niepokoju? Na szczęście stosunkowo wąska grupa użytkowników!

HBO odwraca się od Huawei!

Huawei całkiem niedawno po raz kolejny oberwało obuchem ze strony władz Stanów Zjednoczonych. Te są nieugięte od momentu zarządzenia nałożenia sankcji przez administrację Donalda Trumpa w związku ze współpracą koncernu z chińskim rządem. Teraz, gdy Xi Jinping wraz z podległymi mu ludźmi wspiera putinowską agresję na Ukrainie wiadomym stało się, że wzmocnione zostaną sankcje wobec Państwa Środka. Wiele firm ze Stanów Zjednoczonych zrywa współpracę z chińskimi podmiotami.

Nie wiemy jak w tej kwestii wygląda sytuacja większości serwisów streamingowych zza Oceanu. Dowiedzieliśmy się jednak, że starsze smartfony i tablety Huawei (te niepozbawione dostępu do GMS i Google Play) takie jak chociażby nadal popularne modele P30 i P30 Pro, stracą dostęp do aplikacji HBO Max. Nie będzie ona widoczna już w ich przypadku w sklepie z aplikacjami. Będzie można z niej nadal – póki co – korzystać, jednak po odinstalowaniu, nie zainstalujemy jej ponownie.

Czytaj też: Koniec dzielenia się Netflixem jest bliski?

Chiny od dawna umieszczone są przez Amerykanów na czarnej liście krajów totalitarnych i wspierających terroryzm. Należą do niej obecnie również takie reżimy, jak koreański, rosyjski czy irański. Trzymamy dla Was rękę na pulsie i poinformujemy, gdy pojawią się jakieś kolejne wieści związane z amerykańskimi sankcjami nałożonymi na Huawei.

Grafika tytułowa: Claudio Schwarz / Unsplash