To koniec aplikacji Google Street View!

Google Street View to rozwiązanie, z którego dość często korzystamy w przeglądarce internetowej. Do tej pory było dostępne również w postaci aplikacji dla systemu Android. Jak się jednak okazuje, korzystało z niej tak niewielu użytkowników urządzeń mobilnych, że amerykański gigant zdecydował się na jej wygaszenie.

Bez obaw – widok ulicy zostaje z nami!

Jeśli obawiacie się, czy możliwe będzie dalsze poznawanie miejsc bliższych i dalszych z Google Street View – czas rozwiać Wasze wątpliwości. Funkcja nigdzie się nie wybiera. Koncern z Mountain View po prostu kończy wsparcie dla aplikacji, która dubluje rozwiązania dostępne w innych miejscach. Jak bowiem łatwo możecie się domyślić – Google Street View nadal dostępny będzie chociażby w przeglądarkowej wersji Map Google.

Poza tym z rozwiązania możemy korzystać także w mobilnej aplikacji Map Google. Z informacji odkrytych w kodzie Google Street View można natomiast rzekomo wyczytać, że wycofanie aplikacji mobilnej powinno nastąpić 21 marca przyszłego roku. Czy faktycznie tak będzie? W tej kwestii musimy poczekać na oficjalne potwierdzenie ze strony amerykańskiego koncernu.

Czytaj też: Nowa funkcja zmierza do Gmaila

Google Street View to jedno z moich ulubionych narzędzi od Google. Mam nadzieję, że mimo wygaszenia aplikacji mobilnej rozwiązanie będzie nadal rozwijane, a dane gromadzone przez amerykański koncern przetwarzane w taki sposób, by serwowane nam były w jak najbardziej aktualnej postaci.