Tłumacz w „długopisie” od Xiaomi?

Google Tłumacz to jedno z najważniejszych rozwiązań służących do sprawnej komunikacji w językach obcych oraz praktycznego ich tłumaczenia. Rozwiązanie dostępne jest w wersji webowej oraz w postaci aplikacji mobilnej. Co, jeśli jednak chcielibyśmy zawsze mieć sprzęt służący do tłumaczenia pod ręką? Wtedy warto zainteresować się nowym produktem Xiaomi!

Xiaomi Mijia Dictionary Pen – niesamowity podręczny tłumacz

Xiaomi Mijia Dictionary Pen to niesamowite rozwiązanie od znanego producenta. Mówimy bowiem o specjalnym elektronicznym długopisie, którego zadaniem jest rozczytywanie tekstu i tłumaczenie go na wybrany język – z chińskiego na angielski i odwrotnie. Jest to możliwe za pośrednictwem specjalnego czytnika analizującego tekst i przekazującego przetłumaczone już zdania na niewielki ekran.

Omawiany „długopis” wyposażono także w specjalny tylny aparat 8 MP, który może posłużyć do skanowania większych partii tekstu. Te przechowywane są we wbudowanej pamięci 16 GB. Troszkę martwi ograniczony zakres tłumaczenia, jednak producent zapewnia, że wkrótce baza urządzenia zostanie poszerzona o języki: niemiecki, rosyjski, koreański i japoński.

Czytaj też: Google Pixel 8 zaskoczy aparatem?

Czy doczekamy także wsparcia dla języka polskiego? Tego jeszcze nie wiemy. Znamy natomiast cenę tego podręcznego tłumacza. Mijia Dictionary Pen wynosi 699 junów. W przeliczeniu na złotówki to około 450 złotych. Jak myślicie, czy ten sprzęt ma szanse na rynkowy sukces?

Grafika tytułowa: Xiaomi