Google Pixel 8 zaskoczy aparatem?

Google Pixel 8 to jeden z najbardziej wyczekiwanych smartfonów 2023 roku. Nie mam wątpliwości co do tego, że koncern z Mountain View będzie chciał zaserwować nam w przypadku tego urządzenia wizjonerskie rozwiązania mające wyznaczać trendy w segmencie. Co wiemy o nim na postawie pierwszych przecieków?

Nowa funkcja aparatu w smartfonie Google Pixel 8?

W kodzie aplikacji Google Camera wykryte zostały linijki wskazujące na to, że koncern z Mountain View może wprowadzić do tego rozwiązania nową funkcję. Biorąc pod uwagę dotychczasową politykę Amerykanów w tej kwestii możemy spodziewać się, że pionierskie rozwiązanie trafi na pokład tegorocznych, topowych smartfonów Pixel. To one bowiem wykorzystują zazwyczaj w maksymalnym stopniu potencjał aplikacji zaprojektowanej przez deweloperów Google.

Od rynkowej premiery Pixeli 8. generacji dzieli nas jeszcze kilka dobrych miesięcy. Nie oznacza to jednak, że już teraz nie możemy dowiedzieć się czegoś na ich temat – chociażby z nieoficjalnych źródeł. Programista Kuba Wojciechowski ogłosił na Twitterze, że w kodzie aplikacji Google Camera pojawiła się wzmianka o rozwiązaniu nazwanym Stabbed HDR. Nie jest to rozwiązanie, które obecnie wykorzystują smartfony Google. Jestem ciekaw jak będzie wpływało na jakość zdjęć.

Czytaj też: Tani tablet od Lenovo w drodze!

Koncern z Mountain View to jeden z pionierów w kwestii wykorzystania HDR w przypadku fotografii mobilnej. Całkiem możliwe jest więc, że teraz będzie chciał – przy okazji premiery nowych Pixeli – zdefiniować ten temat na nowo. Czekamy z niecierpliwością na kolejne doniesienia.

Grafika tytułowa: Google