TikTok – transmisje na żywo tylko dla pełnoletnich

TikTok aktualizuje swój system transmisji na żywo, aby ograniczyć dostęp dzieci i umożliwić streamerom docieranie tylko do dorosłych odbiorców.

Platforma ogłosił szereg zmian w swojej funkcji transmisji na żywo, w tym nowe metody bramkowania wiekowego i narzędzia dla twórców. Obecnie każdy, kto ma co najmniej 1000 obserwujących w wieku powyżej 16 lat, może rozpocząć transmisję na żywo. Osoby powyżej 18 roku życia mogą wysyłać i otrzymywać wskazówki — jeden ze sposobów, w jaki twórcy zarabiają na platformie.

Od 23 listopada tylko użytkownicy, którzy ukończyli 18 lat, będą mogli prowadzić transmisję na żywo.

„Aby chronić naszych użytkowników i twórców oraz wspierać ich, nieustannie pracujemy nad rozwojem wprowadzonych przez nas zabezpieczeń”. Informuje TikTok w poście na blogu.

Osoby prowadzące transmisje na żywo będą wkrótce mogły kierować reklamy tylko do osób dorosłych w przypadku transmisji, przeznaczonych dla pełnoletnich. Obecnie transmisje na żywo są umieszczane na stronie użytkownika Dla Ciebie oraz w osobnym kanale na żywo, który użytkownicy mogą przeglądać.  

TikTok Live staje się coraz bardziej kluczową częścią tego, w jaki sposób twórcy korzystają z platformy. W zeszłym miesiącu serwis Rest of World poinformowało, że ByteDance, który jest właścicielem TikToka, współpracuje z agencjami influencerskimi, które szkolą twórców do prowadzenia transmisji na żywo i zachęcają widzów do napiwków. Według Rest of World przychody z wirtualnych prezentów są dzielone między twórcę, TikTok, a agencję pośrodku.

Tego rodzaju transmisje na żywo stały się miejscem oszustw i dezinformacji. Na przykład, gdy streamerzy korzystali z fałszywych materiałów z Ukrainy, po najeździe Rosji na ten kraj.  

Czytaj także: Niesamowity wzrost obrotów TikToka!