Nowy iPad Pro już za kilka dni

Serwis Bloomberga donosi, że w najbliższych dniach Apple ma ogłosić nowego 11-calowego i 12,9-calowego iPada Pro.

Po jesiennych premierach nowego iPhone’a 14, zegarka Apple Watch i AirPods Pro to kolejne urządzenie w puli nowych produktów dostępnych tuż przed świątecznym sezonem wysyłkowym. Grudzień już tradycyjnie przynosi Apple największe przychody. Świąteczna gorączka zakupów może pomóc firmie zwiększyć sprzedaż iPadów, która spadła o 2% w ostatnim kwartale.

Nowy iPad będzie wyposażony w chip M2, który jest najnowszym chipem w obecnym laptopie MacBook Air. Pojawi się w opcji 11-calowej oraz 12,9-calowej. Ekrany wykonano w technologii mini LED. Rozdzielczość to 2388 x 1668 lub 2732 x 2048 pikseli.

Mniejszy model może otrzymać nawet 16 GB RAM, natomiast jego większy odpowiednik – aż 32 GB. Jeśli chodzi o miejsce na dane, będzie to od 128 GB do 1 TB. Układ Apple M2, który zostanie wykorzystany w urządzeniach zaoferuje 20% wzrost wydajności względem chipu Apple M1.

Aktualizacja jest pierwszym iPadem Pro firmy Apple od półtora roku. Tablety nie zaoferują wielu innych nowych funkcji, a jeśli chodzi o wygląd, również nie ma co spodziewać się zaskoczenia. Prawdopodobnie będą wyglądać tak samo, jak obecne modele.

Bloomberg informuje także, że Apple pracuje nad nowym tabletem klasy podstawowej z portem USB-C, który może zapewnić szybsze ładowanie i szybszy transfer danych. Szczegóły dotyczące tego modelu oraz jego premiery nie są jeszcze znane.  

Czytaj także: Nowy iPad Pro będzie potężnym narzędziem?