The Last of Us Part I dla PC opóźnione!

Z serialami kręconymi na bazie gier komputerowych jest tak, że rzadko prezentują jakiś niesamowicie dobry poziom. Wyjątkiem od tej reguły jest m.in. The Last of Us, który robi furorę w HBO Max. To właśnie z powodu tej produkcji ostatnimi czasy chętniej wracamy do ulubionej gry. Jak się okazuje, The Last of Us Part I dla PC nieco się opóźni!

Nieznaczne opóźnienie wyjdzie grze na dobre?

Pierwotnie pecetowa wersja potencjalnego hitu – The Last of Us Part I – planowana była na 3.03.2023 roku. Jak się jednak okazuje, twórcy gry nie dotrzymają tego niezbyt już odległego terminu. Dziś w sieci pojawiła się informacja, że premiera gry została przełożona. Zadecydowano, że nowym terminem będzie tu 28.03.2023. Skąd taka decyzja?

Tego niestety nie wiemy. Komunikat w sprawie jest bardzo lakoniczny. Możemy jedynie się domyślić, że twórcy muszą więcej czasu poświęcić na ostatnie szlify produkcji w wersji dedykowanej komputerom osobistym. Wypuszczenie niedopracowanej gry wywołałoby niesmak u osób jej wyczekujących. Zły przykład dał tu CD Projekt RED z niedopracowanym Cyberpunkiem 2077.

Czytaj też: To koniec polskiego oddziału Ubisoft?

Z pewnością po kolejnych seansach niesamowitego serialu HBO apetyty na premierę pecetowego The Last of Us Part I są bardzo zaostrzone. Miejmy nadzieję, że twórcy gry staną na wysokości zadania i że przygotowywany przez nich tytuł zrobi na nas potężne wrażenie także w przypadku pecetów.