Testy ciekawych rozwiązań w Fortnite

Epic Games testuje wprowadzenie nowych tagów społecznościowych do gry Fortnite.

Ma to pomóc graczom w lepszym dobraniu partnerów do gry pod kątem odpowiedniej strategii. A także spowodować, że rozgrywający będą się lepiej rozumieć.

Zgodnie z wpisem na blogu Epic, tagi będą zawierać takie elementy, jak ulubione tryby gry, klimat rozgrywki, czy też preferowane wydarzenia rywalizacji.

Jeśli doda się co najmniej jeden tag społecznościowy, można wysyłać i odbierać zaproszenia do grupy od osób z pasującymi tagami. Jeśli znajdują się w obrębie regionu serwera. Można korzystać z nowej sekcji „Szukając imprezy” (“Looking For Party”) w menu paska bocznego.

Opcję można włączyć lub wyłączyć. Jeśli więc nie ma się ochoty otrzymywać zaproszeń od innych graczy na podstawie swoich tagów, można je po prostu wyłączyć. Podczas grania w parach, trójkach, oddziałach itp. korzystanie z funkcji Szukanie imprezy jest opcjonalne — pozostanie normalny system zapraszania do imprezowania.na

Te funkcje są obecnie w fazie testów, jak informuje wydawca gry, będą stopniowo udostępniane wszystkim graczom w tempie zależnym od testu. Warunkiem jest posiadanie najnowszej aktualizacji gry, która została wydana we wtorek.

Ostatni sezon Fortnite rozpoczął się na początku czerwca. Epic Games udostępnia także dodatkową aktualizację – Darth Vader to skórka do odblokowania dla przepustki bojowej. W jej ramach można walczyć z Lordem na wyspie Fortnite, aby zdobyć miecz świetlny.

Czytaj także: Fortnite za darmo w Xbox Cloud Gaming!