Fortnite za darmo w Xbox Cloud Gaming!

Epic Games postanowiło nawiązać współpracę z firmą Microsoft i umieszcza grę  Fortnite na wszystkich urządzeniach z przeglądarką za darmo, za pośrednictwem usługi Xbox Cloud Gaming.

Do tej pory deweloper Fortnite postrzegał usługę xCloud jako konkurencję dla swoich ofert na komputery PC. W wyniku czego celowo nie oferował strzelanki   na xCloud. Problemem była funkcjonalność Direct Payment. Umożliwia ona płatności w grze z pominięciem systemu Apple, który od każdej takiej transakcji kasuje tłustą marżę.

Teraz, aby zagrać w jedną z najpopularniejszych gier na świecie, prócz dostępu do Internetu będziemy potrzebować jedynie konta Microsoft. I oczywiście telefonu lub tabletu z iOS, iPadOS lub Androidem bądź komputera z Windows. Nie musimy wykupywać subskrypcji Xbox Game Pass w którejkolwiek z jego opcji. Nie trzeba niczego instalować – wystarczy skorzystać z tego linka w przeglądarce internetowej, zalogować się, wybrać Fortnite i grać!

Fortnite to pierwszy darmowy tytuł, który dołączył do Xbox Cloud Gaming. Microsoft twierdzi, że planuje wprowadzić do chmury więcej darmowych tytułów.

Do tej pory można było wypróbować grę na iPhonie za pośrednictwem GeForce Now Nvidii. Ale tylko wtedy, gdy trafiło się do zamkniętej bety. Wygląda na to, że Epic nie zabierze Nvidii wersji Fortnite w chmurze tylko po to, by przekazać ją Microsoftowi.

Oto oświadczenie szefa Nvidia GeForce Now, Phila Eislera: „Uważamy, że wszystkie gry powinny być dostępne na dowolnym urządzeniu i postrzegamy dzisiejsze ogłoszenie jako ekscytujące dla wszystkich graczy! Współpracujemy z firmą Epic, aby w pełni uruchomić Fortnite z dotykowym sterowaniem i strumieniowaniem z wydajnością GeForce w usłudze GeForce NOW. Bądź na bieżąco z aktualizacjami wkrótce.”

Czytaj także: 12 czerwca pokaz gier Xbox i Bethesda